fbpx

Muuseum

Kaitseväe Akadeemia muuseumi tegevus sai alguse 1990. aastate keskel Kaitseliidu arhiivina. 1998. aastast alates tegutseb muuseum KVA juures. Muuseumi ekspositsioon keskendub Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu tutvustamisele Eesti omariikluse perioodidel.

Akadeemia muuseum

Muuseumis saab ülevaate mitmesugustest relvadest, aumärkidest, Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu sümboolikast, sidetehnikast, lahingumoonast, pioneerivahenditest ja lisaks veel paljudest muudest varustuse liikidest.

Ekskursioonid on üldharivad ja laiendavad külastajate silmaringi. Võimalik on korraldada ekskursioone, mis keskenduvad Eesti sõjaajaloo üksikaspektidele, näiteks relvastuse arengule. Muuseumis tehakse ekskursioone nii üksikisikutele kui ka gruppidele (kuni 30 inimest). Ekskursiooni kestus on tavaliselt 45 minutit.

KVA muuseumi ülesanded on ka õppetöö läbiviimine ning Eesti sõjandusliku arenguga seotud esemete ja materjalide väljaselgitamine, kogumine, säilitamine, uurimine ja üldsusele vahendamine. Laialt on levinud muuseumi külastamine riigikaitsetundide osana.

Kontakt ja külastused

Muuseumi saab külastada etteteatamisel 

E – N 10.00-17.00
R 10.00-15.00
 
Kontakttelefon: 717 6291

Muuseumi külastamine ja ekskursioonid on tasuta! Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument.

Riia 12, 51010 Tartu
Tel: 717 6291
kva.muuseum[at]mil.ee

Kaitseväe Akadeemia