fbpx
UncategorizedUudised

Kõrgem Sõjakool tähistas õppeaasta algust

Kõrgem Sõjakool tähistas õppeaasta algust traditsioonilise piduliku jalutuskäiguga läbi Tartu linna. Jalutuskäigule järgnes relvastuse- ja tehnikanäitus, kuhu olid oodatud kõik huvilised.  

Pidulik jalutuskäik Tartu linnas. Foto: Annett Kreitsman
Pidulik jalutuskäik Tartu linnas. Foto: Annett Kreitsman

Kõrgema Sõjakooli ülem major Erkki Roosnurm soovis kadettidele alanud õppeaasta puhul tarkust ja jõudu. „Õppida tuleb eelkõige enda, mitte teiste pärast ning õpinguid tuleb võtta sama tõsiselt kui tööd, mida teeme. Seejuures ei tohi unustada oma kuuluvust kaitseväkke ning selles toimivaid põhimõtteid ja väärtuseid, mis on organisatsiooni üheks toimimise aluseks,“ ütles major Roosnurm

KVÜÕA pidulikul jalutuskäigul läbi Tartu linna osalesid teise ning kolmanda õppeaasta kadetid, keskastmekursuslased ning KVÜÕA töötajad ja teenistujad. Rongkäiku saatsid kaitseväe orkester ning kaks soomustransportööri. Jalutuskäigu teekonnal tervitati alanud õppeaasta puhul Tartu linnavalitsust ning haridus- ja teadusministeeriumit. Pidulikule jalutuskäigule järgnes relvastuse- ja tehnikanäitus kaitseväe ühendatud õppeasutuste peahoone ees ja fuajees, lisaks oli külastajatele avatud õppeasutuste muuseum.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia