fbpx
UncategorizedUudised

Kõrgema Sõjakooli uus kadettveebel on Rainer Neemsalu

Täna hommikul andis kooli pidulikul rivistusel Kõrgema Sõjakooli senine kadettveebel Rainer Järvela kadetikogu juhtimise üle uuele kadettveeblile Rainer Neemsalule. 

Kadettveebli pagunite üleandmine uuele kadettveeblile Rainer Neemsalule. Foto: Annett Kreitsman
Kadettveebli pagunite üleandmine uuele kadettveeblile Rainer Neemsalule. Foto: Annett Kreitsman

Uus kadettveebel Rainer Neemsalu lubab kadetikogu juhtida edukalt ning tugevdada koostööd teiste üliõpilasorganisatsioonidega. „Kadettveebel kujutab endast moraalsete ja eetiliste väärtuste kandjat ning kõigi kadettide esindajat ja juhti,“ ütles kadettveebel Neemsalu.

Senisele kadettveeblile Rainer Järvelale anti koostöötahte, aktiivsuse ning kadetikogu elu edendamise eest üle kadetikogu rinnamärk „Kadetitäht“.

Lisaks uue kadettveebli väljakuulutamisele ergutas Kõrgema Sõjakooli ülem major Erkki Roosnurm silmapaistvamaid kadette ning andis õppuritele üle uue õppeaasta õlakud.

Kadettveebel valitakse traditsiooniliselt uue õppeaasta algul teise õppeaasta kadettide seast. Kadettveebli ülesandeks on kadetikogu juhatuse esimehena juhtida kadetikogu tegevust, koordineerida ürituste korraldamist ning seista kadettide huvide ja õiguste eest.

Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad parimat juhtimisalast kõrgharidust Eestis. Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia