fbpx
Uudised

Sõjateadlase uues numbris kirjutatakse tsiviilisikute liikumisest kriisi- ja sõjaolukorras

Kaitseväe Akadeemia avaldas Eesti ainsa eelretsenseeritava sõjandusalase ajakirja Sõjateadlane järjekorras 11. numbri, milles on arutletakse, kuidas kõige paremini elanikkonda evakueerida.

„Kuigi meie kõrgkoolil on uus nimi ja uuenenud sisu, ei heideta siiski kõrvale ajaproovile vastu pidanud häid traditsioone ja sümboleid ning jätkub ka akadeemia teadusajakirjade Sõjateadlane ja Occasional Papers väljaandmine,“ ütles ajakirja peatoimetaja Andres Saumets.

Sõjateadlase artikli „Tsiviilisikute liikumine kriisi- ja sõjaolukorras ning selle mõju riigikaitseüksuste tegevusvabadusele“ on vaadeldud muu maailma kogemusi evakuatsioonidest ja inimeste käitumisest ohuolukorras ning arutletud, kuidas neid Eestis kasutada ja mida saaks muuta. Artiklis esitatakse metoodika evakuatsiooni modelleerimiseks ja mudeldatud situatsioon, kus Eesti suhtes idast lähtuva ohu tõttu tuleb evakueerida Ida-Virumaa elanikkond, aga samal ajal peavad vastassuunas liikuma sõjatehnika ja Kaitseväe isikkoosseis.

Lisaks on Sõjateadlase 11. numbris on artiklid ülesandekesksest juhtimisest, laskemoonalao riskianalüüsi metoodika väljatöötamisest fiktiivse lao näitel, mereolukorrateadlikkusest ja selle täiustamisvõimalustest Eestis ja mereväeohvitseride III lennu päevaraamat 01.02.1926–05.02.1927.

Sõjateadlane (Estonian Journal of Military Studies) on Kaitseväe Akadeemias väljaantav, eelretsenseeritav ja rahvusvahelise toimetuskolleegiumiga sõjateaduslik ajakiri.

Ajakirja numbrit saab lugeda siit: Sõjateadlane nr 11

Kaitseväe Akadeemia