fbpx
Uudised

Algas dokumentide vastuvõtt Kaitseväe Akadeemiasse

Täna algas sisseastumisdokumentide vastuvõtt Kaitseväe Akadeemia maa-, mere- ja õhuväe õppesuundadele, dokumente saab läbi sisseastumise infosüsteemi SAIS esitada kuni 28. juunini.

„Kaitseväe Akadeemia annab ainulaadse õppe juhtimisest, oma aja planeerimisest ning meeskonnatöö panusest. Meile on oodatud õppima noor, kes peab sõprust ja kodu oluliseks ning mõistab, et oma elu on eelkõige iseenese korraldada,“ ütles Kaitseväe Akadeemia ülem kolonel Enno Mõts.

Ohvitseri elukutsest huvitatute toetamiseks on loodud eraldi lehekülg ohvitser.ee, mis kirjeldab lühidalt elukutse võimalusi erinevates väeliikides ja aitab Kaitseväe Akadeemiasse sisseastumisdokumente esitada.

Kaitseväe Akadeemia kõrghariduse tasemel on võimalik õppida maa-, mere- ja õhuväe õppesuundadel ohvitseriõppes kokku 75 õppekohal, kus õppe kestvuseks on kolm aastat. Mereväe kadettidel toimub osa õppest TTÜ Eesti Mereakadeemias ning õhuväe kadettidel Eesti Lennuakadeemias.

Kaitseväe Akadeemias õppivatele kadettidele on tagatud igakuine palk alates 800 eurot, tasuta elamispind akadeemia ühiselamus Tartu kesklinnas ja meditsiiniline abi. Kooli lõpetajad saavad kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme ning ees ootab kindel karjäär kaitseväes.

Sisseastumisdokumente saab Kaitseväe Akadeemia kõrgharidusõppesse esitada sisseastumise infosüsteemi SAIS-i vahendusel 25. maist kuni 28. juunini, sellele järgnevad sisseastumiskatsed 13.juulist kuni 16. juulini.

Katsetel tuleb sooritada vaimse võimekuse test ning kutsesobivusvestlus, mille tulemusel moodustub kandideerijate paremusjärjestus. Sisseastumiskatsed saab sooritada ka enne ajateenistust, kuid kandidaadid immatrikuleeritakse akadeemiasse alles pärast ajateenistuse läbimist.

Täpsema informatsiooni sisseastumistingimuste ja -katsete kohta leiab Kaitseväe Akadeemia kodulehelt www.kvak.ee.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule.

Kaitseväe Akadeemia