fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemia tähistas tartu rahu aastapäeva

Kaitseväe Akadeemia esindajad asetasid täna Tartus pärja Vabadussõja mälestusmärgile, et tähistada Tartu rahulepingu sõlmimise 102. aastapäeva ning mälestada Vabadussõjas langenuid.

„Kui tuli rahuaeg, oli see hetk, kus sõdur sai öelda, et homme ma ei pea viima oma kamraade lahinguväljale, homme ma saan lasta oma kamraadidel minna koju oma koda ehitama,“ ütles Kaitseväe Akadeemia ülem kolonel Vahur Karus Tartu rahu aastapäeval peetud kõnes. „Selle sama rahuga tekkisid ka iseseisvuse parimad viljad – arenes ühiskond, haridus ja kultuur. Eesti eripära ongi alati olnud see, et me hüppame kõvasti üle enda varju. Me oleme seda teinud taaskord 30 aasta jooksul ning mul on usk, et tänu noortele hüppame ka tulevikus veel mitu korda üle oma varju.“

Kaitseväe Akadeemia pärja toimkond asetas Emajõe ääres Kalevipoja vabadussamba jalamile pärja ning kadetid olid esindatud auvahtkonnas. Tartu rahu mälestussündmusel osales lisaks kaitsejõudude ja Tartu linnavalitsuse esindajatele ka üliõpilaskorporatsioonide liit.

Tartu rahuleping sõlmiti 102 aastat tagasi, 1920. aasta 2. veebruaril Eesti ja Venemaa vahel. Rahvusvahelise leppega tunnustas Venemaa Eesti iseseisvust, lõpetati Vabadussõda ja määrati kindlaks Eesti idapiir.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja kaitseliidule.

Rohkem fotosid SIIN.

Kaitseväe Akadeemia