fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemias lõppes pataljoni staabiohvitseride kursus

Täna, 27. jaanuaril toimus Tartus Kaitseväe Akadeemias pataljoni staabiohvitseride kursuse lõpetamine, kus 21 kursuslast said kätte kursuse lõputunnistused.

„Tänavune pataljoni staabiohvitseride kursus oli põnev ning kulges ladusalt,“ ütles kursuse ülem kolonelleitnant Indrek Sarap. „Kursuslastele jäävad kindlasti meelde kohtumine kaitseväe juhatajaga, ühine harjutus Kaitseväe Akadeemia keskastmekursuse ja põhikursusega harjutusel Combined Effort ning laskesuusatamine Otepääl.“

„Minule jääb 2022. aasta pataljoni staabiohvitseride kursus meelde tugeva tahte ja lõbusa meele poolest. Olen veendunud, et kõik kursuslased on hästi ettevalmistatud täitmaks ülesandeid pataljoni staabis,“ lisas kolonelleitnant Sarap.

Kursuse viimasel nädalal toimus matkekeskuses ka praktikum, mille käigus harjutasid kursuslased pataljoni lahingutegevuse planeerimist ja juhtimist. Praktikumi käigus kasutati 22. jalaväepataljoni juhtumispunkte ning lisaks kursuslastele osalesid õppusel ka 22. jalaväepataljoni kompanii ülemad ja staabiliikmed ning 2. jalaväebrigaadi staabi- ja sidekompanii ajateenijad. Praktikumi käigus planeeriti ja mängiti läbi viivituslahing Kagu-Eestis ning päevad olid sisutihedad ja pakkusid väärt õpikohti kõikidele osalejatele.

Pataljoni staabiohvitseride kursuse (PSOK) eesmärk on anda kursuslastele teadmised pataljoni lahingutoimingutest, staabitöö protseduuridest ning tehnikatest, mis võimaldavad kursuse läbinul täita staabiohvitseri ülesandeid pataljoni lahingutegevuse planeerimisel ning toetada pataljoni ülemat otsuse vastuvõtmisel.

Kui ohvitser soovib saada sõjaväelise kõrghariduse teisele tasemele vastavat õpet, siis tuleks tal läbida ka brigaadi staabiohvitseride kursus (BSOK).

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. Kaitseväe akadeemia kutseõppe suunal koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere, kus õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks. Lisaks korraldab Kaitseväe Akadeemia riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.

Rohkem pilte SIIN

Kaitseväe Akadeemia