fbpx
Uudised

Algab mälumänguvõistluse uus hooaeg

Neljapäeval 30. septembril kell 19.00 saab Kõrgema Sõjakooli Kadetikasiinos avalöögi mälumänguvõistlus Mäller.

Kõrgema Sõjakooli Kadetikogu korraldatav seltskondlik mälumäng Mäller on tänaseks muutunud omalaadseks traditsiooniks, kus omavahel saavad mõõtu võtta ning suhelda nii kadetid, kaader, õppejõud kui ka vilistlased. Osalema on oodatud kõik huvilised – kaitseväelased ja tsiviilisikud.

“Mälleril peaks osalema juba ainuüksi sellepärast, et saada uusi ja huvitavaid teadmisi ning tuttavaid ka teenistusväliselt,” sõnas võistluse üks organisaatoreid, keskastmekursuse veebel Urmas Abel. Mäller sai alguse 2007. aastal just vanemveebel Abeli eestvedamisel. “Kuna igapäevarutiin kipub meie elus kiiresti peale tulema, siis otsustasingi siia kooli teenima tulles hakata koostöös Kadetikoguga vedama mälumängu turniiri,” rääkis Abel. “Innustust Mälleri korralduseks andsid 9. põhikursuse kadetid, kes olid sellise mänguformaadi tulisteks pooldajateks,” lisas ta.

Küsimused, mida esitatakse Mälleril kolmkümmend, ei piirdu ühe kindla valdkonnaga, sest teadmisi saab näidata nii üldisest elu-olust ja meie ümber toimuvast, kui ka militaartemaatikast. Enamikel küsimustel on vastusevariandid, et jääks sisse ka väike õnnefaktor. Oluline pole tohutu teadmistepagasi omamine, vaid rõhk on osavõtul ning lõbusal seltskondlikul koosviibimisel.

Võistkonna maksimaalseks suuruseks on kuus liiget. Mängule registreerimine toimub kohapeal. Kõik punktid, mis saadakse sarja erinevate etappide jooksul, kanduvad edasi läbi terve hooaja ja üldvõitjaks kroonitakse võistkond, kes hooaja lõpuks on kogunud kõige rohkem punkte.

Mäller toimub üks kord kuus Tartus sõjakooli Kadetikasiinos. Auhinnad paneb omadest vahenditest välja Kadetikogu. Külalisvõistkondadele ja Kadetikogu liikmete hulka mitte kuulujatele on sümboolne osalemistasu 25 krooni inimese kohta, mis lisatakse auhinnafondile.

Kaitseväe Akadeemia