fbpx
Uudised

Algas KVÜÕA ülekooliline õppus

Täna algas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes esimene ülekooliline taktikaline kaardiõppus Emajõgi, kus harjutatakse jalaväepataljonide kaitselahinguid brigaadi koosseisus. mapex-planeerimisfaas_
„Harjutuse raames saavad õppurid läbi õppeprotsessi juhtimiskogemuse ning ettevalmistuse tegutsemaks kaasaegsetes sõjalistes operatsioonides,” ütles õppuse juht kolonelleitnant Maidu Allikas.
Kaardiõppuse eesmärgiks on tõsta õppurite lahingutegevuse planeerimis- ja juhtimisoskusi ning valmistada neid ette teenistuseks sõjaaja ametikohtadel. Selleks lahendavad õppurid KVÜÕA õppejõudude poolt loodud taktikalisi harjutusi, mis hõlmavad ka tsiviil-militaarkoostööd, laiapindset riigikaitset ja infooperatsioone.
Täna alanud planeerimisfaasile järgneb maastikuluure, õppuse viimaseks etapiks on reedeks lõppev sõjamäng.
Õppusel osalevad KVÜÕA kaadriväelased ning õppurid põhikursuselt, keskastmekursuselt ja brigaadi staabiohvitseride kursuselt. Õppivast koosseisust moodustatakse harjutuse raames pataljonide-, kompaniide ja rühmade juhtkonnad.
Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.
Kaitseväe Akadeemia