fbpx
Uudised

Algas sisseastumisdokumentide vastuvõtt Kõrgemasse Sõjakooli

2014. aasta sisseastumiskatsed. Foto: Mathis Bogens
2014. aasta sisseastumiskatsed. Foto: Mathis Bogens

Kaitseväe ühendatud õppeasutuste kõrgem sõjakool võtab sisseastumisdokumente vastu sisseastumise infosüsteemi (SAISi) kaudu 5. juulini.

Hariduse infotehnoloogia sihtasutuse turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Epp Alatalu soovib kõigile dokumentide esitajatele kannatlikku meelt. “Praegu ei tohiks SAISis järjekorda ega tõrkeid olla,” ütles Alatalu. “Dokumendid tuleks siiski ära saata piisava ajavaruga, sest viimastel kandideerimise päevadel võib süsteemi koormus suureneda.”

Kaitseväe ühendatud õppeasutuste ülema kolonel Martin Heremi sõnul on sõjakool valmis erandjuhtudel sisseastumisdokumente hilinemisega vastu võtma. “Kui mingil olulisel põhjusel jäävad motiveeritud kadetikandidaatide dokumendid õigeks ajaks esitamata, peaks nad võimalikult kiiresti sõjakooliga ühendust võtma ning me leiame võimaluse ka nende avaldused läbi vaadata,” ütles ta.

Täpsem teave dokumentide vastuvõtu ja eksamite kohta on kõrgema sõjakooli kodulehel http://www.sojakool.ee/tule-oppima/. Küsimused on oodatud telefonil 717 6131 või e- posti aadressil [email protected] . Sisseastumiskatsed kõrgemasse sõjakooli toimuvad tänavu 21. – 24. juulil.

Kõrgem sõjakool on noortele, kes soovivad parimat juhtimisalast kõrgharidust Eestis. Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia