fbpx
Uudised

Algas sisseastumisdokumentide vastuvõtt Kõrgemasse Sõjakooli

Täna algas sisseastumisdokumentide vastuvõtt Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgema Sõjakooli rakenduskõrgharidusõppe maa-, mere- ja õhuväe õppesuundadele läbi sisseastumise infosüsteemi (SAIS). Dokumente saab esitada kuni 2. juulini.

“Kõrgemasse Sõjakooli õppima asumisel on kõikidel teotahtelistel noortel võimalik saada väga hea juhtimisalane kõrgharidus. Õpingud on kõikidel õppesuundadel väljakutseterohked ja vaheldusrikkad, andes võimaluse eneseteostuseks väga erinevates valdkondades,” ütles Kõrgema Sõjakooli ülem major Erkki Roosnurm.

Tänavused sisseastumiskatsed toimuvad 16.-18. juuli. Katsetel tuleb sooritada vaimse võimekuse test ning kutsesobivusvestlus, mille tulemusel moodustub kandideerijate paremusjärjestus. Sisseastumiskatsed saab sooritada ka enne ajateenistust, kuid kandidaadid immatrikuleeritakse sõjakooli alles pärast ajateenistuse läbimist.

Kõrgema Sõjakooli põhikursusel õppivatele kadettidele on tagatud tasuta arsti- ja hambaravi,  igakuine palk alates 650 eurot ning tasuta ühiselamukoht Tartu kesklinnas. Sõjakooli lõpetanud ohvitseridele on kindlustatud teenistuskoht Eesti kaitseväes.

Täpsema info sisseastumiskriteeriumide ja –katsete kohta leiab sõjakooli kodulehelt www.sojakool.ee Eelnev viide avaneb uues aknas .

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia