fbpx
Uudised

Algasid sisseastumiskatsed KVÜÕA Kõrgemasse Sõjakooli

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes algasid täna sisseastumiskatsed. Neli päeva kestvatel katsetel hinnatakse kandidaatide sobivust Kõrgema Sõjakooli rakenduskõrgharidusõppesse, nooremohvitseride kursusele ja  magistriõppesse.

„Soovin kõigile kandidaatidele edu ja jõudu sisseastumiskatsetel, olin ise 15  aastat tagasi samas olukorras ja tean mida te tunnete,“ ütles õppeosakonna ülema kohusetäitja major Kalle Kõlli avaloengus sisseastujatele.

KVÜÕA Kõrgemasse Sõjakooli soovib sel aastal astuda 199 kandidaati. 55 tulevast kadetti asub õppima maaväe, kümme õhuväe ja kümme mereväe põhikursusele. Samuti läbivad katsed varem kõrghariduse omandanud noored, kes kandideerivad aastasele nooremohvitseride kursusele ning magistriõppes haridusteed jätkavad ohvitserid.

Sisseastumiskatsetel hinnatakse kandidaate akadeemilise võimekuse testi ja kutsesobivusvestluse abil, samuti peavad kandidaadid sooritama kehaliste võimete testi. Vastuvõtt toimub paremusjärjestuse alusel lähtudes akadeemiliste võimete testi (50%) ja kutsesobivusvestluse (50%) alusel kujunenud punktisummast. Kehaliste võimete test paremusjärjestuses ei kajastu, kuid kandidaat peab saavutama vähemalt nõutava miinimumtaseme.

Sisseastumiskatsete tulemused avalikustatakse hiljemalt kahe tööpäeva jooksul pärast sisseastumiskatsete toimumist SAIS´is, õppeasutuse kodulehel ja õppeasutuse fuajee teadetetahvlil. Tulemuste avaldamise aluseks on kandidaatidele sisseastumiskatsete ajal väljastatud koodid.

Ajateenistust mitteläbinud ning vastu võetud kandidaadid immatrikuleeritakse õppeasutustesse 2014/2015. õppeaastal pärast ajateenistuse läbimist. Sel aastal asub õppima üheksa kadetti, kes astusid sõjakooli 2012 ja läbisid ajateenistuse pärast sisseastumist.

Rakenduskõrghariduse tasemel saab kandideerida maaväe, mereväe ja õhuväe ja õppekavale. Õppeaeg on põhikursusel kolm aastat, mereväe ja õhuväe õppekavad on välja töötatud tihedas koostöös Eesti mereakadeemia ja Eesti lennuakadeemiaga. Aastane nooremohvitseride täiendusõppekursus annab maaväeohvitseri hariduse noortele, kellel on eelnevalt omandatud kõrgharidus ja läbitud ajateenistus.

Kaitseväe Akadeemia