fbpx
Uudised

Ameerika Ühendriikide armee V korpuse delegatsioon külastas Kaitseväe Akadeemiat

Eile külastas Kaitseväe Akadeemiat Ameerika Ühendriikide armee V korpuse delegatsioon, et leida kahepoolseid koostöö võimalusi allohvitseride õppetegevuse valdkonnas.

„Tänases keerulises julgeolekuolukorras on eriti oluline, et oleme heades ja tugevates suhetes oma liitlastega, mida ameeriklased kindlasti on,“ ütles Kaitseväe Akadeemia veebel staabiveebel Indrek Ojasoo. „USA armee on aastakümneid oma allohvitseride korpust arendanud erinevatel tasanditel ja läbi erinevate kriiside. Usun, et meil on vajalik kuulata nende kogemust ning sealt enda jaoks teha vajalikke järeldusi. Meie akadeemiana saame neile pakkuda vastu Venemaa ohu paremat mõistmist ning piirkondliku operatsioonikeskkonna eripärade tutvustamist.“

Kohtumise käigus leiti nii mõnigi võimalus koostööprojektideks, näiteks instruktorite vahetusprogramm või ühised seminarid vanemallohvitseride keskastmekursusel ja vanemstaabiallohvitseride kursusel. Samuti lepiti kokku, et esmaseid ideid proovitakse realiseerida juba 2024. aasta sügisel.

Nii Kaitseväe Akadeemia kui USA armee V korpuse delegatsioonid olid tuleviku suhtes optimistlikud ning näevad kaugele ulatuvat koostööd.

Kaitseväe Akadeemia