fbpx
Uudised

Aspirant Tammisto: sain korraga juhtida sadat meest

Reedel Lahingukoolis reservrühmaülemate baaskursuse lõpetanud 102 ajateenijast aspirandile andis Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ülem kolonel Aarne Ermus lõpurivistusel kätte tunnistused ja reservohvitseride kursuse rinnamärgid.

„Kõige rohkem hindan ma kursuselt saadud juhtimiskogemust. Näiteks sain olla kaitselahingu harjutamise ajal rühmaülem, kus mul tuli läbi mõelda ja paika panna 108 inimese positsioonid ning tegevused,“ ütles reservrühmaülema väljaõppe läbinud Kuperjanovi jalaväepataljoni luurekompanii aspirant Ilmar Tammisto.

Lisaks taktikaõppele omandasid aspirandid algteadmisi rakenduspedagoogika, juhtimise üldaluste, jalaväerühma lahingu- ja teenindustoetuse, vastaseõppe ja mobilisatsiooniõppe kohta ning igaüks viis läbi ka ühe õpilasharjutuse.

Kursuse parimatena lõpetasid ajateenijad Eerik Purgel Vahipataljonist, Lauri Läänelaid Viru jalaväepataljonist ja Tauno Tilk Kuperjanovi jalaväepataljonist, kes instruktorite, kaasõppurite ja kursuse juhtkonna hinnangul said kõige paremini hakkama.

„Õppimissoov oli neil kõigil olemas,“ ütles reservrühmaülemate baaskursuse ülem kapten Anri Šaduro pärast kursuse lõpetamist märkides samas, et õppurite seas oli nii väga püüdlikke kui ka veidi väiksema huviga ajateenijaid.

Juba 53. korda toimunud reservrühmaülemate baaskursusel omandasid aspirandid seitsme nädala jooksul taktikalisi teadmisi, käsitlesid jalaväerühma juhtimise aluseid rännakul ja rünnakul ning kaitse- ja viivituslahingutes. Põhjalikumalt pöörati tähelepanu rühmaülema lahingutegevuse planeerimisele ja praktilisele juhtimisele.

Kaitseväe Akadeemia