fbpx
Uudised

Austria kaitseväe juhataja kindral Ertl ja Eesti Kaitseväe juhataja kindralmajor Laaneotsa külastus

Eestis kahepäevasel visiidil olev kindral Roland Ertl tutvus täna Tartus vaneohvitseride väljaõppega Balti Kaitsekolledžis ning Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustega. Kindral Ertl tõi positiivselt esile kolme Balti riigi koostööd vanemohvitseride õpetamise vallas. „See on parim näide Euroopa akadeemilis ”“ sõjalisest koostööst ”, rõhutas kindral.
Täna hommikul kohtus kindral Ertl Trivimi Vellistega. Eileõhtusel kohtumisel Kaitsejõudude Peastaabis sai kindral Roland Ertl põhjaliku ülevaate Eesti kaitsejõudude arenguplaanidest, NATO kiirreageerimisjõudude NRF14 jaoks loodavast Eesti, Läti ja Leedu ühisest jalaväepataljonist ning Eesti osalemisest rahvusvahelistel operatsioonidel. Kindral Ertl on seotud Austria relvajõududega alates 1967. aastast. Ta on teeninud erinevatel ametikohtadel ÜRO missioonide koosseisus Süürias. Samuti on ta täitnud relvajõudude varustamisega seotud ülesandeid Austria kaitseministeeriumis ning teeninud sõjalise nõunikuna Austria alalises esinduses ÜRO juures.
Balti riikides visiidil olev Austria kaitseväe juhataja jätkab oma visiiti täna õhtul Leedu Vabariigis, enne Eesti Kaitseväega tutvumist külastas kindral Lätit.

Kaitseväe Akadeemia