fbpx
Uudised

Brigaadikindral Väli pidas sõjakooli õppeaasta avaloengu

Brigaadikindral Väli rõhutas oma loengus õppeasutuste rolli Eesti ohvitserkonna ja sõjalise mõtte kujundamisel.
„Ühtselt mõtleva ja tegutseva ohvitserkonnani ei jõua me enne, kui lõviosa Eesti ohvitseridest on ühtlase ettevalmistusega, kannavad sama vaimsust ja jagavad samu väärtushinnanguid,“ ütles brigaadikindral Väli. „Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on vundament, millele Eesti ohvitserkond toetub.“
Tulevaste ohvitseride poole pöördudes rõhutas peastaabi ülem vastutuse tähtsust, mida ohvitseri elukutse endaga kaasa toob. „Ohvitseriks olemine tähendab ülemaks olemist, ülemaks olemine tähendab käskude andmist, see omakorda tähendab vastutust. Ülemana peate olema valmis vastutust kandma.”
Hommikul kell 10 marssisid õppurid kaitseväe orkestri saatel Tartus traditsioonilisel 1. septembri pidulikul jalutuskäigul, mis kulgeb õppeasutuste hoonest Riia tänaval Raekoja platsile. Raekoja platsil esinesid sõnavõttudega KVÜÕA ülem kolonel Aarne Ermus ja Tartu abilinnapea Margus Hanson.
KVÜÕA Kõrgemas Sõjakoolis alustab sel aastal õpinguid 41 kadetti ja 16 magistranti. Kokku õpib Kõrgema Sõjakooli põhikursustel 84 kadetti ning magistriõppes 29 kuulajat.

Kaitseväe Akadeemia