Täna, 20. mail möödub 100. aastat Eesti allohvitseride hariduse ning süsteemse väljaõppe loomisest.
„Allohvitserid on läbi ajaloo täitnud erinevaid rolle. Kaks peamist märksõna, mis assotseeruvad allohvitseridega on väljaõpe ja distsipliin. Need märksõnad on aga kaitseväe toimimise aluseks. See tähendab, et haritud ja hea enesedistsipliiniga allohvitser on justkui kaitseväe teadvuse teljeks,“ ütles Kaitseväe Akadeemia veebel staabiveebel Andri Harkmann.
„Kaitseväe allohvitseride hariduskorralduse vastutus lasub täna Kaitseväe Akadeemial ning oleme ühel meelel, et süsteemse väljaõppe loomise sajandipikkune juubel on oluline tähtpäev, mis väärib tähistamist!“ lisas staabiveebel Harkmann.
Tänavu oli allohvitseride hariduse 100. aastapäeva tähistamiseks planeeritud juubeliüritus Võrus, traditsiooniline „ümber Kubja järve jooks“ ning üritustesari „Allohvitser koolipinki,“ mille eesmärk oli juubeliaasta jooksul suunata vähemalt 100 allohvitseri Eesti koolidesse tunde andma. Riigis kehtestatud eriolukorra tõttu on aga üritused ära jäänud või lükatud edasi järgmisesse aastasse.
Juubeli tähistamiseks on ka loodud „Allohvitseride haridus 100“ logo, mille eesmärgiks on suurendada läbi visuaalse erikujunduse Eesti kaitseväe allohvitseride ning allohvitseriks õppijate ühtekuuluvustunnet. Samuti valmib ka Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu abiga meenemünt, mida on võimalik kõigil endale soetada.
Eesti allohvitseride hariduse 100. aastapäeva logo on ringikujuline. Ring, kui täiuse sümbol, tähendab ka kaitstust kõigele, mis ringi sees. Oranž tõusev päike sümboliseerib nii valgust kui vankumatut jõudu, allohvitseride igapäevast tahet elukestvaks õppeks. Selle ees põlev kuldne hariduse teerajaja leek jagab edasi teadmiste valgustatust. Logo musta värvi kirjad ja piirjooned rõhutavad allohvitseride sirgeselgsust ja otsustuskindlust. Hõbedased tammelehed väljendavad nende hariduse tugevust ning pikaealisust. Mõõk, mis on Kaitseväe vapruse ja kaitsevõime sümbol, on suunatud tulevikku.