fbpx
Uudised

Eesti kaitseväe meditsiiniüksus pälvis NATO suurimal meditsiiniõppusel tunnustust

Saksamaal NATO suurimal meditsiiniõppusel Vigorous Warrior esmakordselt osalenud Eesti kaitseväe meditsiiniüksus katsetas õppusel erakorralise meditsiinirühma konteinerpõhist varustust ja sooritas osalejatest ainsana ka ümberpaiknemise.

Eestis arendatud ja toodetud meditsiinirühma konteinerpõhise varustuse eelis on kiirus, sest konteineri saab uues kohas üles seada kahe tunniga.  „Meditsiini logistikaga tegelevad inimesed olid väga üllatunud, et me selle nii kiiresti kokku saime. Sellise varustuse tavapärane püstipanek on 4-8 tundi. Meid tituleeriti uute standardite loojaks ning meditsiiniüksuste ümberpaiknemise võime teerajajaks,“ ütles Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse ülem kolonelleitnant Ahti Varblane.

NATO meditsiini oivakeskuse korraldatud suurõppuse Vigorous Warrior eesmärk oli harjutada ja hinnata koostöö- ja manöövervõimet NATO liikmes- ja partnerriikide vahel ning harjutada reageerimist võimalikule bioloogilise ründe ja saaste intsidendile.

„Muljed on väga head ja rahvusvaheline koostöö sujus samuti hästi. Eesti vastu tunti väga palju huvi ja saime kiitvaid sõnu nii varustuse, meeskonnatööoskuste kui ka motivatsiooni eest,“ lisas kolonelleitnant Varblane.

Vigorous Warrior 2017 õppusest Saksamaal võtsid osa NATO 27 liikmesriigi esindajad, nende seas esmakordselt Eesti 1. jalaväebrigaadi meditsiinikompanii erakorraline meditsiinirühm. Järgmine Vigorous Warrior meditsiiniõppus tuleb 2019. aastal Rumeenias, kus ka Eesti loodab taas osaleda.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/58326 

Kaitseväe Akadeemia