fbpx
Uudised

Eesti kaitseväe sõjateaduse arendajad kohtusid Soome kolleegidega

Kaitseväe ühendatud õppeasutuste esindajad külastasid Soome kaitseväe teadus- ja arendustegevusega tegelevaid kolleege, et arendada kaitsevägede vahelist koostööd ja tutvuda Soome riigikaitseülikooli doktoriõppe programmiga.

​KVÜÕA rakendusuuringute keskuse ülema, kolonelleitnant Sten Alliku sõnul kohtusid eestlased Soome kaitsejõudude teadus ja arendustegevuse juhiga kolonel Jyri Kosolaga, teadus- ja arenduskeskuse juhi kolonel Olli Klemolaga, Soome riigikaitseülikooli teadusprorektori Hanno Kariga ja nende asutuste teadlastega.

„See, kuidas me püüame Eestis kaitsealast teadus- ja arendustegevuse süsteemi üles ehitada ja võimearendusega lõimida, on väga sarnane Soome mudelile, mis ei ole olnud eesmärk iseeneses. See tõdemus annab kinnitust, et oleme õigel teel,” ütles kolonelleitnant Allik.

Eile lõppenud kolmepäevasel visiidi käigus said osalejad ülevaate sellest, kuidas toimub mõlemas riigis teadus- ja arendustegevuse planeerimine, võimearendusega sidumine, elluviimine ja tagamine.  KVÜÕA delegatsioonile pakkus suurt huvi Soome riigikaitseülikooli doktoriõppeprogramm, et kasutada võimalust sarnaselt Rootsi ja teiste riikidega, saates Eesti ohvitsere Soome riigikaitseülikooli doktorikraadi omandama.

KVÜÕA rakendusuuringute keskuse tegevuse peaeesmärk on Eesti kaitseväe arendamise teaduslik-metoodiline toetamine. Keskuse põhiülesanne on korraldada sõjateaduse arendamist kaitseväe jätkusuutlikkuse tagamiseks.

Kaitseväe Akadeemia