fbpx
Uudised

Eesti õhuvägi sai juurde kaheksa nooremleitnanti

Lõpetajad vahetasid kadetipagunid nooremleitnandi omade vastu. Foto: Ave Eerma
Lõpetajad vahetasid kadetipagunid nooremleitnandi omade vastu. Foto: Ave Eerma

Kõrgema Sõjakooli 4. õhuväe põhikursuse lõpetajad said täna kätte lõputunnistused. Uuest nädalast suunduvad nad nooremohvitseridena teenistusse Ämari õhuväebaasi ja radarpostidele.

Eesti õhuväe ülem kolonel Jaak Tarien meenutas lõpetajatele peetud kõnes kolme ja poole aasta tagust aega, mil neile ühtlustamiskursusel õhuväge tutvustas. „Eesti õhuvägi on teinud mõne aastaga läbi väga suure arengu, koostöö liitlasvägedega on saanud meile igapäevaseks,“ ütles kolonel Tarien. „Sõjakoolist olete saanud vajalikud teadmised, et astuda üle lävepaku. Karjääri tegemiseks tuleb nüüd täiskäigul jätkata.“

Kursuse parim lõpetaja nooremleitnant Mardo Liiv sai kingituseks Eesti õhuväe vestu ning nooremleitnant Maarek Kallas sai parima lõputöö kirjutamise eest hinnalise kingituse. Lõpetajate nimel pidas kõne nooremleitnant Karl Laur, kursus kinkis Kõrgema Sõjakooli ülemale vimpli.

4. õhuväe põhikursus oli viimane, kelle rakenduskõrgharidusõpe kestis kolm ja pool aastat, järgnevate kursuste õppeaeg on kolm aastat. Lõpetajad said rakenduskõrghariduse sõjaväelises juhtimises ja nooremleitnandi auastme ning suunduvad teenistusse Ämari lennubaasi ja radarpostidele üle Eesti.

Kaitseväe Akadeemia