fbpx
Uudised

Eesti Vabariigi 104. aastapäevale pühendatud Kaitseväe Akadeemia aktusel anti üle auastmed ja ergutused

Täna toimus Tartus Kaitseväe Akadeemias Eesti Vabariigi 104. aastapäevale pühendatud pidulik aktus, kus akadeemia ülema asetäitja kolonel Riivo Valge andis kätte uued auastmetunnused ja ergutused.

„Ühe väikse rahva jaoks on kahtlemata suur saavutus olla vaba ja sõltumatu, valides endale ise sõpru ja liitlasi,“ ütles akadeemia ülema asetäitja kolonel Riivo Valge aktusel peetud kõnes. „Tänasel pidulikul aktusel on põhjust meeles pidada ja tänada meie vabariigi taasloomise aegseid kultuuri, ühiskonna ning poliitikaga seotud inimesi, kes oma isikliku heaoluga riskides juhtisid Eesti rahva vabasse maailma ja vaba maailma liitudesse.“

„Need liidud ei pruugi meile kõigile ühtemoodi meeldida, kuid see on fakt, et Euroopa Liit ja NATO pakuvad tänasel päeval meile võimsat kaitset, mida me omaette tegutsedes ei oleks suutnud üles ehitada,“ lisas kolonel Valge.

Aktusel andis Kaitseväe Akadeemia ülema asetäitja kolonel Riivo Valge üle värsked auastmed akadeemia ohvitseridele ja allohvitseridele. Lisaks anti parimatele kätte ka ergutused.

Uue auastme said 11 akadeemia ohvitseri ja üheksa allohvitseri ning ergutuse 69 akadeemia töötajat ja tegevteenistujat.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidul.

Rohkem fotosid SIIN.

Kaitseväe Akadeemia