fbpx
Uudised

Eesti Vabariigi 105. aastapäevale pühendatud Kaitseväe Akadeemia aktusel anti üle auastmed ja ergutused

Täna toimus Tartus Kaitseväe Akadeemias Eesti Vabariigi 105. aastapäevale pühendatud pidulik aktus, kus akadeemia ülem brigaadikindral Vahur Karus andis kätte uued auastmetunnused ning kaitseväe juhataja ja Kaitseväe Akadeemia ülema ergutused.

Aktusel andis Kaitseväe Akadeemia ülem brigaadikindral Vahur Karus üle värsked auastmed akadeemia ohvitseridele ja allohvitseridele. Lisaks anti parimatele kätte Kaitseväe Akadeemia ülema ergutused ja kaitseväe juhataja ergutused pikaajalise teenistuse medali näol.

Uue auastme said 14 akadeemia ohvitseri ja neli allohvitseri, Kaitseväe Akadeemia ülema  ergutuse 22 akadeemia töötajat ja tegevteenistujat ning pikaajalise teenistuse medalid 18 tegevteenistujat.

Aktusel pidas kõne Kaitseväe Akadeemia rakendusuuringute osakonna ressursihaldusgrupi juhataja Jaan Murumets ning kohalolijatele esines Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringi segakoor ja Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi rahvatantsijad.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. Kaitseväe akadeemia kutseõppe suunal koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere, kus õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks. Lisaks korraldab Kaitseväe Akadeemia riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.

PILDIGALERII

Kaitseväe Akadeemia