fbpx
Uudised

Eesti Vabariigi 106. aastapäevale pühendatud Kaitseväe Akadeemia aktusel anti üle auastmed ja ergutused

Täna toimus Tartus Kaitseväe Akadeemias Eesti Vabariigi 106. aastapäevale pühendatud pidulik aktus, kus akadeemia ülem brigaadikindral Vahur Karus andis kätte uued auastmetunnused ning kaitseväe juhataja ergutused.

„Tänavu tähistab Eesti Vabariik oma 106. aastapäeva, kuid usun, et paljude jaoks meist on 24. veebruar seotud kahetiste tunnetega,“ ütles rakendusuuringute osakonna kaitseanalüüsi grupi juhataja-teadur Eleri Lillemäe aktusel peetud kõnes. „Ühelt poolt on see rõõmupidu meie enda iseseisvuse üle, kuid teisalt tähistab see ka kaks aastat tagasi alanud täiemahulise sõja algust Ukrainas. Sellest ajast saadik oleme rohkem kui kunagi varem nii ühiskonnas kui ka Kaitseväe Akadeemias pööranud oma tähelepanu kaitsetahtele.“

Lillemäe tõi kõnes välja, et arenevate tehnoloogiate kontekstis räägitakse sageli, kuidas ühel hetkel ei ole inimest enam vaja. „Mõni aeg tagasi uurisime me kaitseväelaste vastuvõtlikkust tehisintellektil põhinevatele tehnoloogiatele. Tooksin välja sellest uuringust kaks uuritavate poolt esile toodud märgilist mõtet. Esiteks, sõjapidamine on inimeste tahete vaheline võitlus. Teiseks, võrreldes inimestega on masinatel üks oluline puudus – neil ei ole kaitsetahet. Seetõttu, nii nagu me hoiame oma tehnikat ja relvastust, tuleb meil hoida ikkagi ka oma inimesi.“

Aktusel andis Kaitseväe Akadeemia ülem brigaadikindral Vahur Karus üle värsked auastmed akadeemia põhikursuse kadettidele ning akadeemia ohvitseridele ja allohvitseridele. Lisaks anti üle kaitseväe juhataja ergutused pikaajalise teenistuse medali näol.

Kõrgeima auastme sai Kaitseväe Akadeemia ülema asetäitja Raul Järviste, kellele anti aktusel üle koloneli auastmetunnus. Kokku said uue auastme 137 akadeemia ohvitseri ja kaheksa allohvitseri ning pikaajalise teenistuse medali 18 tegevteenistujat.

Lisaks aktusel peetud kõnele pakkus kohalolijatele meelerõõmu segarahvatantsurühm Vassakule.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. Kaitseväe Akadeemia kutseõppe suunal koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere, kus õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks. Lisaks korraldab Kaitseväe Akadeemia riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.

Rohkem pilte SIIN.

Kaitseväe Akadeemia