fbpx
Uudised

Eesti Vabariik tänab iseseisvuspäeva eel kolme kaitseväelast riikliku teenetemärgiga

President Toomas Hendrik Ilves kirjutas eile, 2. veebruaril, alla otsusele, millega andis iseseisvuspäeva puhul ja Eesti riigile osutatud teenete tunnustamiseks 99 inimesele kodu- ja välismaal riiklikud autasud. Riikliku teenetemärgi saavad kolm kaitseväelast.

“Eesti Vabariigi 93. aastapäeva eel tänab ja tunnustab meie riik teenetemärkidega inimesi, kes oma tegevusega on aidanud edendada, hoida ja kindlustada Eesti iseseisvust,” kirjutas riigipea otsuse eessõnas. “Sellega väljendab Eesti riik oma tänu inimestele, kelle töö ja pühendumine erinevates eluvaldkondades on muutnud meie maad hoolivamaks ja paremaks, targemaks ja tugevamaks,” rõhutas president Ilves.

Eesti tänab oma kaitseväelasi, kes on vapralt võidelnud Afganistanis, NATO operatsioonil. Mõõkadega Kotkaristi teenetemärgi saavad ligi 20 aastat kaitseväes teeninud ja Afganistanis demineerimisgrupi julgestusmeeskonna ülemana tegutsenud staabiveebel Andri Harkmann, viiel rahvusvahelisel missioonil osalenud ja meeskonna ülemaks tõusnud veebel Üllar Käggo ning Afganistani missioonil oma rühma ka läbi kõige keerulisemate olukordade viinud veebel Karol Treial.

Riik tunnustab teenetemärgiga ka Lõuna-Afganistanis Lashkar Gah’ provintsi ülesehitusmeeskonnas tervishoiueksperdina töötanud Anu Raisma’d ja Camp Bastioni traumakeskuses välikirurgina töötanud tunnustatud südame- ja veresoontekirurgi Tiit Meren’it.

President Ilves annab teenetemärgid üle 23. veebruaril.

Kaitseväe Akadeemia