fbpx
Uudised

Eestlased võitsid Leedus sõja- ja katastroofimeditsiini alase võistluse

 

Eestlased võitsid eelmisel nädalal Leedus toimunud sõja- ja katastroofimeditsiini teemalise konverentsi „War and disaster medicine conference“ raames korraldatud võistluse. 

Eestit esindanud meeskond
Eestit esindanud meeskond

Meeskondadel tuli võistlusel sooritada kaheksa erinevat praktilist ülesannet, nende hulgas anda esmaabi tule all, läbi viia evakuatsioon ning elustada kannatanuid.

Eestit esindanud meeskonnaliige nooremveebel Riho Runnel ütles, et kõige rohkem jäi ta isiklikult rahule just tule all abi andmise ülesande sooritusega ning seda hea meeskonnatöö tulemusena.

„Kindlasti andis võistlusel osalemine juurde võistluskogemust ning nii tulemuste kui ka võistluse korraldusliku poolega jäime väga rahule,“ kinnitas Runnel.

Eestit esindanud meeskond saavutas võistlusel esikoha, teisele kohale jäi Leedu sõjaväe meeskond ning kolmandale USA erioperatsioonide üksuse meeskond.

Võistlusel osales kokku seitse meeskonda, neist kolm Leedu sõjaväest, kaks Leedu kiirabidest, üks USA erioperatsioonide üksusest ja üks Eestist. Eesti meeskonna liikmeteks olid nooremveebel Riho Runnel ja nooremveebel Valter Voomets KVÜÕA-st ning Marius Šitskauskas staabi- ja sidepataljonist.

Kaitseväe Akadeemia