fbpx
Uudised

Erialaametikoha vanemallohvitserid lõpetasid kursuse koondharjutusega

Täna, 21. detsembril said Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis lõputunnistused 17 erialaametikoha vanemallohvitseride baaskursuse lõpetajat.

Kaheksanädalasel kursusel õppisid tulevased erialaallohvitserid vajalikke taktikalisi teadmisi ja oskusi erinevatest lahinguliikidest jalaväejao tasemel. Kursuse lõpus osalesid õppurid koondharjutusel koos vanemallohvitseride baaskursusega.

Lahingukoolis lõpetas erialaametikoha vanemallohvitseride baaskursuse 17 kaitseväelast

Eelmisel nädalal Põlvamaal Moostes toimunud koondharjutuse eesmärgiks oli kontrollida erialaametikoha vanemallohvitseride ja vanemallohvitseride baaskursuse õppurite omandatud teadmisi ja oskusi.

“Õppurid, kes olid õpetamise ja õppimise etapis aktiivsed, tähelepanelikud, arvestasid instruktorite ettepanekuid ja soovitusi said harjutusel väga hästi hakkama. Kindlasti vajavad tulevased vanemallohvitserid veel küllaga praktikat, kuid praegune tase on kokkuvõtvalt hea,” ütles koondharjutuse läbiviija, KVÜÕA kutseõppegrupi taktikaõpetaja kapten Raul Vene. Kapten Vene tänas ka Kaitseliidu Põlva maleva võitlejaid, kes on mitmeid aastaid harjutuse läbiviimisel abiks olnud.

Nädala esimeses pooles harjutasid õppurid jalaväerühma patrulli, mis lõppes varitsusega. Neljapäeval rühmitus kursustest moodustatud üksus kaitsesse ning alustas ettevalmistust vastase pealetungiks kaitseõppe etapis. Reede varahommikul ründas õppurite positsioone Kaitseliidu Põlva Maleva kaitseliitlaste rühma suurune üksus. Kaitselahing vaheldumisi vasturünnakutega kestis pühapäeva hommikuni.

Sel nädalal lähevad Lahingukooli õppurid jõulupuhkusele. Uus aasta algab Lahingukoolis vanemallohvitseride baaskursuse 13. nädalase erialaõppega.

Kaitseväe Akadeemia