fbpx
Uudised

Esimese Eesti soomusauto koopia jõudis Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustesse

Kaitseliit tõi eile õhtul oma 100. sünnipäevaks valmistatud Eesti esimese soomusauto Estonia koopia Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ette, kus huvilised saavad sellega tutvuda kuni 27. maini. 

„Huvi soomusauto vastu on olnud tohutu, sellist asja ikka pole enne nähtud. Lastele väga meeldib, lubame ka sisse minna ja uudistada. Soomusauto koopial on ka relvastus peal, tegemist on mulaažidega. Seal on kaks kuulipildujat ja üks kahur, aga on võimalik teha ka paukmoonaga pauku, kui kasutame seda näidislahingutes,“ ütles Kaitseliidu projektijuht reservmajor Neeme Brus, kes masina KVÜÕA ette tõi.

Soomusauto Estonia koopia ehitas Kaitseliidu tellimusel valmis Saaremaa Sõjavara Selts Margus Sinimetsa juhtimisel. Kaitseliidu 100. sünnipäevaks valmistatud esimese Eesti soomusauto koopiat esitles Kaitseliit esmakordselt märtsi lõpus Tallinnas Vabaduse väljakul.

Esimene Eesti soomusauto Estonia ehitati Vabadussõja päevil 1918. aasta detsembris Tallinna sadamatehases insener Saukase juhtimisel ja jäeti 1919. aasta veebruarini sisemiseks valveteenistuseks Tallinna. 20. mail 1919. aastal sõitis Estonia rindele.

Kaitseväe Akadeemia