fbpx
Uudised

Esimesed õppurid omandavad Lahingukooli uues hoones teadmisi

IMG_2318
Vanemallohvitseride baaskursuse õppurid tingmärkide testi tegemas.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukooli uues hoones alustas sel nädalal õpinguid vanemallohvitseride baaskursus ja reservtervishoiutöötajate  sõjalise baaskursuse teine moodul.

Vanemallohvitseride kursuse seersantõppuri Taavi Tõnisson sõnul, kes läbis vanas majas Meegomäel aspirantuuri, on uued õpitingimused mitmes osas paremad. „Näiteks klassi ees kõnelevaid instruktoreid on parem jälgida ja ka olmetingimused on korralikud. Kui aspirantuuri ajal oli 30 inimest ühes toas, siis siin oleme kuuekesi,“ ütles seersantõppur Tõnisson.

Uut maja kiitis ka seersantõppur Leivo Laats. „Tingimused on väga head, sest ruumid on uued ja olmetingimused ideaalilähedased. Ka see on hea, et kõik vajalik on ühes hoones ning varustuse hooldus on ruumikuse tõttu väga mugav.“

Esimese 20 õppenädala jooksul omandavad allohvitserid teadmisi rakenduspedagoogikast, relva- ja laskeõppest ning sõjaväelisest juhtimisest. Järgneva 13 nädala jooksul spetsialiseerutakse jalaväe-, side-, õhutõrje-, õhuväe-, pioneeri-, suurtüki-, logistika-, sõjaväepolitsei või mereväe suunale. Kursuse lõpetab 11 õppenädala pikkune praktika.

Järjekorras 40. vanemallohvitseride baaskursusel õpib 64 õppurit, edukad lõpetajad saavad kutsehariduse sõjaväelise juhtimise erialal ja nooremveebli auastme.

Reservtervishoiutöötajate kokkupuude uue majaga jäi esialgu üürikeseks – ära pandi vaid isiklikud asjad ning suunduti laagrisse välioskusi õppima. Esimesed muljed on siiski postiivsed. „Ega Meegomäel polnud ka viga, aga uus maja on õppetöö organiseerimisel kindlasti optimaalsem,“ sõnas 1997. aastal ajateenistuse läbinud proviisor Kaarel Parts, kellel jagub häid sõnu ka kursuse enda kohta. „17 aastaga ma näen, et Eesti Kaitsevägi on arenenud, sest meie kursust juhendavad väga head pedagoogid ja kodanikuna on mul selle üle väga hea meel.“

Reservtervishoiutöötajate sõjalise baaskursuse vältel omandavad tsiviiltervishoiutöötajad teadmisi rivi-, relva-, side-, pioneeri-, ja meditsiiniõppest, sõjatopograafiast, välioskustest ning kaitseväe teenistust korraldavatest õigusaktidest.

Kursuse eduka lõpetamise korral saavad arstid lipniku auastme ja medõed nooremveebli auastme. Arstiteaduskonna meditsiinitudengid jäävad kuni kõrghariduse omandamiseni reserv-erialaohvitseri ning tervishoiukõrgkooli üliõpilased reservallohvitseri kandidaatideks.

Vanemallohvitseride baaskursust on praegusel kujul korraldatud alates 2001. aastast, reservtervishoiutöötajate sõjalist baaskursusust alates 2008. aastast.

Kaitseväe Akadeemia