fbpx
Uudised

Garage 48 tehnoloogiatalgud ootavad osalejaid

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused kutsuvad koostöös korraldusmeeskonna ja Tartu Ülikooliga osalema järjekordsetel tehnoloogiatalgutel Garage 48, kus erineva taustaga tehnoloogiahuvilised püüavad leida ühiselt lahendusi üles tõstetud probleemidele.

Me puutume igapäevases teenistuses kokku mõtetega, nagu „selle asja tegemiseks võiks olla mingi tehniline lahendus“; „selle tehnilise vahendi võiks lahendada hoopis teisel ja paremal moel“; „olemasolevad lahendused ei vasta vajadustele“; „mul on idee, mille peale pole kaitseväes veel keegi tulnud“. Iga osaleja võib välja käia idee, mille ümber koonduvad huvi korral tark- ja riistvarainsenerid, disainerid, elektroonikud ja teised spetsialistid. Tooge oma küsimused ja ideed lagedale ning vaadake, mis lahendusi talgute käigus välja töötatakse!

KVÜÕA osaleb Garage 48-l neljandat korda, milleks innustab eelmiste kordade väga positiivne kogemus (vaata: http://forte.delfi.ee/news/teadus/garage48-peavoit-laks-laskmisvigu-analuusivale-hitafly-seadmele?id=70748707). Lisaks sellele, et KVÜÕA poolt välja käidud idee, laskeväljaõppe abiseadeldis (mis lõpuks realiseerus seadmes Hitafly) sai esikoha, oli üritusel osalejate kinnitusel suurim and võimalus teha intensiivset koostööd teiste valdkondade spetsialistidega kaitseväelase poolt tõstatatud probleemi lahendamisel.

KVÜÕA kutsub kõiki kaitseväe ja kaitseliidu struktuuriüksusi osalema innovatsioonitalgutel endapoolsete ideedega või lihtsalt meeskonnaliikmena, et saada kogemusi selles, kuidas lühikese ajaga suudetakse lahendada tihti keerulisena näivaid ülesandeid.

Põhiürituse ettevalmistamiseks viib KVÜÕA koos Garage 48 meeskonnaga läbi eel-Garage 48 (ideation), mis on suunatud kaitseväelaste, teenistujate  ja kaitseliitlaste ettevalmistamisele, nõustamisele ja nende ideede esmasele hindamisele. Eelüritus toimub 21. veebruaril KVÜÕA-s. Oma ideede lühikirjeldused saatke hiljemalt 26.02. aadressile: [email protected].

Põhiüritus (http://garage48.ee/events/garage48-ha-2018) toimub Tartu ülikooli füüsikainstituudis 2.-4. märtsil. Kaitseväelastele, kaitseväe teenistujatele ja KVÜÕA kaudu osalevatele kaitseliitlastele on üritusel osalemine tasuta. KVÜÕA rakendusuuringute keskus paneb lisaks G48 auhinnafondile välja oma rahalise preemia kõigile G48 läbinud ideedele.

Rohkem infot leiad Garage 48 veebilehelt http://garage48.org/ ja “Get ready” alamlehelt: http://www.garage48.org/events/garage48-ha-2018..

Lisainfot ürituse, osalemise ja ettevalmistuse kohta saab kolonelleitnant Veljo Raidelt [email protected] või telefonil 717 6341, 53010513.

Kaitseväe Akadeemia