fbpx
Uudised

Garage48 eelüritus selgitas välja parimad ideed innovatsioonitalguteks

Garage48 eelüritus Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes. Foto: Ave Eerma
Garage48 eelüritus Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes. Foto: Ave Eerma

Eile arutasid kaitseväe ühendatud õppeasutustes kaitseväelased ja innovatsioonitalgute korraldajad ideede üle, mida innovatsioonitalgutel Garage48 osalejatele välja pakkuda.

​Kolonelleitnant Sten Alliku sõnul õpetavad innovatsioonitalgud otsima probleeme ja leidma lahendusi. „Garage48l selgitame  kaitseväe vajadusi tsiviilspetsialistidele, kellega saame  koos lahendusi välja töötada,” ütles kolonelleitnant Allik. „Sel aastal on ideed seotud näiteks sõjameditsiini ja üksikvõitleja varustusega.”

Innovatsioonitalgute korraldajad ja kaitseväelased arutasid üheteistkümne idee probleemitõstatuse ning olemasolevate ja võimalike uute lahenduste üle. Osalejad otsustasid, et rohkem kui pooled täna esitatud ideedest on sobivad põhiüritusel esitamiseks.

Välja valitud ideed esitatakse põhiüritusel kõigile osalejatele ning moodustuvad meeskonnad loovad 48 tunni jooksul tehnilise lahenduse prototüübi.

Garage48 on üritus, mis võimaldab iduettevõtetel erinevaid ärilisi algatusi ellu viia. Sellel osalejad peavad 48 tunni jooksul oma idee projektirühmadega müügikõlbulikuks realiseerima. Garage48 üritused said alguse Eestist 2010. aasta aprillis ja on laienenud nüüdseks ka mujale maailma.

Kaitseväe Akadeemia