fbpx
Uudised

Gruusia kolleegid külastasid Kaitseväe Ühendatud Õppeasutust

Gruusia-riigikaitseakadeemia
Gruusia Riigikaitseakadeemia delegatsioon (vasakult): rektori asetäitja Erekle Chigogidze, rektor Zurab Agladze ja rahvusvaheliste suhete spetsialist Natia Gvenetadze.

Gruusia Riigikaitseakadeemia delegatsioon külastas eile Kaitseväe Ühendatud Õppeasutust, et tutvuda Eesti sõjaväelise haridusega ja arutada võimalikku koostööd.

„Kuna nii Gruusia kui ka Eesti on mõlemad sarnase lähiajalooga väikeriigid pean oluliseks kahe õppeasutuse vahel heade suhete loomist ning teadmiste ja kogemuste vahetamist,“ ütles Gruusia Riigikaitseakadeemia rektor Zurab Agladze.

Kuna Gruusia Riigikaitseakadeemia plaanib Agladze sõnul võtta kasutusele e-õppe platvormi Ilias, millega KVÜÕA-l on aastatepikkune kogemus, oli oluline ka teadmiste ja kogemuste saamine e-õppe rakendamisest, arendamisest ja sellest, kuidas see on kaugõppena integreeritud sõjaväelisse haridussüsteemi.

Gruusia Riigikaitseakadeemia esindajad said ülevaate Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste õppekavadest ja õppetöö korraldamisest ning teadus ja arendustegevusest. Võimalike koostööprojektidena rääkisid osapooled külalisloengute ja õppurite lühiajalise õpirände korraldamisest ning ühishuvidest teadus- ja arendustegevuse uurimisteemades. Lisaks tutvusid külalised KVÜÕA õppehoone ja matkekeskusega.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on Eesti rahvusliku sõjateaduse keskus, tehes koostööd oma partneritega üle maailma.

Kaitseväe Akadeemia