fbpx
Uudised

Gruusia lahingukooli ülem tutvub Eesti sõjalise hariduse süsteemiga

Eestis visiidil viibiv Gruusia relvajõudude väljaõppe ja sõjalise hariduse delegatsioon eesotsas Gruusia lahingukooli ülema kolonelleitnant Roman Kavtaradzega tutvub Eesti sõjalise hariduse süsteemiga.

Fotol Kõrgema Sõjakooli veebel vanemveebel Ott Sepp ja kaitseväe veebel ülemveebel Siim Saliste koos Gruusia delegatsiooniga Foto: Annett Kreitsman
Fotol Kõrgema Sõjakooli veebel vanemveebel Ott Sepp ja kaitseväe veebel ülemveebel Siim Saliste koos Gruusia delegatsiooniga
Foto: Annett Kreitsman

Gruusia lahingukooli ülema kolonelleitnant Roman Kavtaradze sõnul on Eesti ja Gruusia vaheline koostöö hea ning Eesti läbitud väljakutsetest on palju õppida. „Meil on Eesti kogemusest sõjalise hariduse süsteemide arendamisel palju õppida, eriti õppekavade ülesehitusest ja hindamissüsteemidest,” ütles kolonelleitnant Kavtaradze. „Visiidi jooksul saadud teadmisi saame kasutada meil kehtivate süsteemide parendamiseks.”

Kaitseväe veebel ülemveebel Siim Saliste sõnul on Eesti ja Gruusia allohvitseride väljaõppe süsteemid üsna sarnased, mistõttu pakuvad meie välja töötatud süsteemid neile huvi. „Enim pakub Gruusia esindajatele huvi väljaõppekavasid puudutavad süsteemid, näiteks allohvitseride ja ohvitseride väljaõppe sidumine, rotatsiooniplaanid ja karjäärimudelid,” ütles ülemveebel Saliste. „Seda, kuidas grusiinid neid süsteeme rakendada saavad ning kuidas Eesti neid selles toetada saab näeme tulevikus.”

Gruusia delegatsiooni visiit algas eile kaitseväe peastaabi külastusega. Täna külastas delegatsioon Kaitseväe Ühendatud Õppeasutusi ning KVÜÕA sõjamuuseumi. Visiit jätkub täna Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste lahingukooli ja Kuperjanovi jalaväepataljoni külastusega Võrus, samuti tutvutakse Nursipalu harjutusväljaga.

Gruusia delegatsiooni Eesti visiidi eesmärk on saada ülevaade Eesti kaitseväest ning siinsest allohvitseride väljaõppe- ja karjäärisüsteemist, tutvuda väljaõppetingimustega ja arutleda võimalikke koostöövariante.

Kaitseväe Akadeemia