fbpx
Uudised

Hiina sõjakooli lektorid tutvusid Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustega

Kolmapäeval külastas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutusi Hiina Rahvavabastusarmee kõrgema õppeasutuse lektorite delegatsioon, kes tutvus õppeasutuste ning selle struktuuriga. 

Hiina delegatsioon Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes
Hiina delegatsioon Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes

Kaheksaliikmeline delegatsioon eesotsas Hiina Rahvavabariigi sõjaväe ülikooli strateegilise uurimisinstituudi asedirektor vanemkolonel Qi Dapengiga said külastuse raames ülevaate õppeasutuste struktuurist, õppetöö korraldamisest ning teadus- ja arendustegevusest.

„Hiina delegatsioonile pakkus enim huvi Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste nõukogu, selle eesmärk ja töökorraldus,“ ütles KVÜÕA ülema ülesannetes olev kolonelleitnant Enno Mõts. „Meie jaoks elementaarsed struktuuriosad, nagu näiteks ka ülema nõunikud, olid nende jaoks uudsed ning huvipakkuvad.“

Pärast ülevaadet õppeasutustest tutvustas KVÜÕA Kõrgema Sõjakooli ülem major Erkki Roosnurm Hiina delegatsioonile lähemalt sõjakooli ning viis seejärel läbi õppehoonet tutvustava ringkäigu, mille raames said Hiina esindajad tutvuda õppeasutuste ajaloo ning kadettide olme- ja õppetingimustega.

Lisaks Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustele külastasid Hiina esindajad eile Tartus viibides ka Balti kaitsekolledžit, kus nad pidasid loengu ning rääkisid Hiina kaitsepoliitikast. Delegatsiooni visiit eesmärgiga suurendada Eesti ja Hiina vahelist militaarakadeemilist suhtlust kestab homseni, mil nad kohtuvad kaitseväe peastaabi ülema kolonel Martin Heremiga ning külastavad rahvusvahelist küberkaitsekeskust.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on ainus sõjaväeliselt korraldatud riigikaitseline rakenduskõrgkool Eestis, mis valmistab ette ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Õppeasutused on sõjandusega seotud teadus- ja arendustegevuse edendajaks Eesti Vabariigis, tehes oma partneritega koostööd üleilmselt.

Kaitseväe Akadeemia