Ilmus Eesti ainsa sõjateadusliku ajakirja Sõjateadlane kolmas väljaanne, milles on käsitletud Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste põhiülesande täitmist, militaarsotsioloogia probleeme ja islamistlikku Daeshi liikumist Lähis-Idas.

Foto: Annett Kreitsman
„Sõjateadlase kolmas number peegeldab ennekõike kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste kui sõjaväelist juhtimist õpetava ja uuriva õppeasutuse põhiülesande täitmist,“ ütles Sõjateadlase peatoimetaja Andres Saumets. „Nii on mitmes artiklis keskendutud ülesandekeskse juhtimise olemuse ja selle eduka rakendamise võimaluste eri tahkude avamisele.“
Lisaks võib uuest numbrist lugeda õppiva organisatsiooni õppimisvõime parendamise võimalustest KVÜÕA näitel, Bundeswehri juhtimiseetikast, militaarsotsioloogia probleemidest nii Saksamaal kui Eestis ning islamistlikust Daeshi liikumisest Lähis-Idas. Värskest numbrist leiab ka tõlkeartikli militaar- või sõjateaduse mõistest ning huvitava tagasivaate taasiseseisvunud Eesti sõjaväelise kõrghariduse algusaastatesse (1992–1994).
Eelmise aasta lõpus ilmunud Sõjateadlase teine number käsitles Ukraina infosõda. Selle sisalduvate Eesti, Ukraina, Läti ja Poola ekspertide uurimistööde tulemused näitavad, et Venemaa peab infosõda sõjaliste operatsioonidega võrdselt tähtsaks ning mõningatel juhtudel on sõjalised tegevused kandnud infosõja toetaja rolli.
Sõjandusküsimusi käsitlevat teadusajakirja on täismahus võimalik lugeda KVÜÕA koduleheküljel www.ksk.edu.ee/teadus-ja-arendustegevus/publikatsioonid/ ja võimalik laenutada KVÜÕA ning teiste kaitseväe üksuste ja suuremate kõrgkoolide raamatukogudest.
Sõjateadlane, mis kandis aastani 2015 nime KVÜÕA toimetised, on praegu ainus Eestis ilmuv, rahvusvahelise toimetuse ning levikuga eelretsenseeritav teadusajakiri, mis käsitleb sõjandusküsimusi. Sõjateadlase eesmärgiks on avaldada eesti- ja võõrkeelseid sõjateaduslikke allikmaterjale ning teisi sõjateaduslikke kirjutisi, mis käsitlevad kaitsealase teadus- ja arendustegevuse põhivaldkondi.