fbpx
Uudised

Indrek Kaseorg: Hea üldfüüsilise testi tulemus on 250 punkti

Üldfüüsiline test koosneb kolmest harjutusest: käte kõverdamine, istesse tõus ja 3200 meetri jooksust.
Üldfüüsiline test koosneb kolmest harjutusest: käte kõverdustest, istesse tõusudest ja 3200 meetri jooksust.

Järgmisel nädalal algavate KVÜÕA Kõrgema Sõjakooli sisseastumiskatsetel on üheks läbitavaks katsumuseks kaitseväe üldfüüsiline test, mille väga hea tulemus algab spordiinstruktor Indrek Kaseorgi sõnul 250 punktist.

Üldfüüsiline test koosneb kolmest harjutusest: käte kõverdamine toenglamangust kahe minuti jooksul, istesse tõus selililamangust käed kukla taga sõrmseongus kahe minuti jooksul ja 3200 meetri jooks. Kõikidelt aladelt on võimalik saavutada maksimaalselt sada punkti.

Kõrgema Sõjakooli spordiinstruktori ja endise tippsportlase Indrek Kaseorgi sõnul pole praegugi veel hilja mõned trennid enne testi teha.

„Jõuab teha veel vähemalt kaks trenni. Et test on kolmapäeval, siis saaks teha viimased jõupingutused laupäeval ja esmaspäeval. Trennis võiks olla neli kuni viis kilomeetrit jooksu, paar seeriat kätekõverdusi ning kõhulihaseid,“ selgitas Kaseorg. „Kindlasti ei soovita ma proovida maksimaalset sooritust kaks päeva enne testi ja pigem teha kergem trenn esmaspäeval.“

Kaseorg möönis, et õline on jooksul enda tempot nii sättida, et esimese 500 meetriga ära ei väsiks. „Kõige tähtsam leida oma rütm kätele ja kõhule. Jooksul ei soovita ennast esimese 500 meetriga kinni joosta. Kes saavutab 250 punkti on saanud väga hea tulemuse,“ märkis Kaseorg.

Üldfüüsiline test leiab katsetel aset kolmapäeval, 23. juulil gruppide kaupa hommiku kella kaheksast kuni kella viieni. Test on lähvendipõhine ja seda hinnatakse mitteeristavalt. See tähendab, et tähtis on test sooritada, mitte võimalikult kõrge tulemus teha.

Kõrgema Sõjakooli sisseastumiskatsetele loetakse füüsilise ettevalmistuse hindamine sooritatuks kui kandidaat saab igas harjutuses vähemalt 60 punkti. Üldfüüsilise testi punktitabel on kättesaadav siit.

Katsed leiavad aset järgmisel nädalal 22. juulist kuni 25. juulini. Sisseastumiskatsete tulemused avalikustatakse hiljemalt 29. juulil kella viieks Kõrgema Sõjakooli kodulehel ja KVÜÕA fuajees teadetetahvlil. Uut kursust oodatakse kooli õppima 11. augustist.

Kogu sisseastumiskatseid puudutavat infot avaldame jooksvalt nii sõjakooli kodulehel kui ka ametlikul Facebooki lehel. Tekkinud küsimuste korral võtta kindlasti ühendust meie õppekorraldusspetsialistidega aadressil sojakool[at]mil.ee või helistades telefonil 717 6131.

Kaitseväe Akadeemia