fbpx
Uudised

Infopäev andis vastused sisseastujate küsimustele

Infopäev. Foto: Kristjan Kostabi
Infopäev. Foto: Kristjan Kostabi

Reedel osales kõrgemas sõjakoolis tulevastele sisseastujatele mõeldud infopäeval ligi 30 noort, kes said vestelda nii kadettide, ohvitseride kui ka värbamiskeskuse esindajatega.

​Infopäevast osavõtjaid tervitas kõrgema sõjakooli ülem major Tarmo Luhaäär. „Mul on äärmiselt hea meel, et olete valimas suuremat väljakutset – saada kaitseväe ühendatud õppeasutuste kaudu kaitseväelasteks,” ütles major Luhaäär. „Sellega taotlete ühtlasi suuremat sõnaõigust riigikaitse planeerimisel ja ettevalmistamisel.”

Osalejad said ülevaate sisseastumiskatsetest ning maa-, mere- ja õhuväe õppesuundadest, erialadest ja hilisemast teenistusest. Värbamiskeskuse esindaja rääkis noortele ajateenistuse läbimise võimalustest ja vajalikest toimingutest. Huvilised said muljeid vahetada koolis õppivate kadettidega ning küsida õppetööväliste tegevuste ja kadetielu kohta.

KVÜÕA kõrgem sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme. Sisseastumisdokumente saab kõrgemasse sõjakooli esitada SAISi vahendusel 22. juunist 5. juulini.

Kaitseväe Akadeemia