fbpx
Uudised

Ka Siilil saab sünnipäeva tähistada

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgema Sõjakooli kadett August Kreem on viimased aastad tähistanud oma sünnipäeva just nimelt Siili õppusel.

“Ka katelokis saab pannkooke praadida ja kui sõbrad kaasas, polegi midagi viga,“ ütles kadett Kreem. „Olen õppuse ajaks võtnud kaasa pannkoogipulbri ja külapoest saanud piima osta, seejärel taigna kokku seganud ja gaasipõleti peal pannkooke praadinud. Niimoodi saab meeskonnaga sünnipäeva tähistada ja on nagu päris sünnipäev, ainult teistes oludes,“ rääkis Kreem.

Kadett Kreem oli seekordsel Siilil Kaitseliidu Põhja lahingugrupi staabi- ja tagalakompanii meditsiinigrupi parameedik. „Olin evakuatsioonimeeskonnas ja tegelesin õppusesiseste kannatanute evakuatsiooniga. Evakuatsioonimeeskonna parameedik tagab selle, et kannatanu seisukord ei raskeneks ega läheks evakuatsiooni käigus hullemaks,“ ütles kadett Kreem.

Kadett Kreemi sõnul mängitakse õppusel läbi väga erinevaid vigastusi ja seisundeid, et olla hästi valmistunud reaalseteks olukordadeks, kui neid tekkima peaks.

See, et kadett Kreem õppuse ajal just parameedikuks sattus, oli tema enda initsiatiiv ja huvi võtta õppusest maksimum. „Sain kutse Kaitseliidu nimekirjas õppekogunemisel osalemiseks, läksin siis kohale ja avastasin, et kuna olen tegevteenistuses, oli mind pandud üksusesse, kes tegelevad staabi valvamisega, kui teised on metsas õppustel. Kuna see olukord mulle ei sobinud ja kohtasin üht vana sõpra, kes oli meditsiinigrupist, siis ütlesin talle, et ma sooviks nendega kaasa minna. Kuna ma olin ajateenistuse ajal parameedik ja Scoutspataljonis ka, siis oli meditsiinirühm loogiline koht, kuhu ennast oma initsiatiivil sobitada,“ rääkis kadett Kreem.

Lisaks kadett Kreemile on Siili õppusega seotud ka paljud teised Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste töötajad ja õppurid.

Kaitseväe Akadeemia