fbpx
Uudised

Kadetid istutasid lasteaias puid

Kadetid kaevasid koos lastega mänguplatsilt suure kivi välja. Foto: Ave Eerma
Kadetid kaevasid koos lastega mänguplatsilt enne puude istutamist suure kivi välja. Foto: Ave Eerma

Täna istutasid kõrgema sõjakooli kadetid Tartus Triinu ja Taavi lasteaias noori kasepuid.

Kadettveebel Martin Holmi sõnul arutas ta linnavalitsusega võimalikke istutamiskohti ning ühiselt jõuti järeldusele, et sobiv oleks puud lasteaedadesse istutada. “Meid võeti väga soojalt vastu. Lapsed olid nii elavad ja innukad ning tahtsid kaevamisel ja kastmisel kaasa aidata,” ütles kadettveebel Holm. “Kadettide jaoks oli puudeistutamisest suurem väljakutse laste vahel ülesannete jagamine, nii et keegi tegevusest kõrvale ei jääks.”

Kuueaastase Lisete sõnul meeldis talle kõige rohkem see, et kadetid nii rõõmsad ja sõbralikud olid. “Täna me tegime nii vahvat tööd, istutasime puid ja saime aidata,” ütles Lisete. “Nad käisid ka kevadlaada ajal külas ja näitasid samu labidaid, millega täna kaevasime.”

Enne puude istutamist näitasid maaväe teise õppeaasta kadetid liivakastis lastele ette, kuidas labidaga kaevamine käib. Nii kaevasid nad liiva seest välja suure kivi, mille käruga mänguplatsilt eemale toimetasid.

Kõrgema sõjakooli kadetikogu ostis noored kased RMK Tartu puukoolist eelmisel kuul, et nendega kaunistada koolimaja sõjakooli 96. aastapäeva puhul.

Eelmisel nädalal istutasid kadetid puid ka Mõmmiku ja Tähtvere lasteaedadesse. Kohalike elanike toetus on kõrgemale sõjakoolile oluline ning puude istutamisega soovivad kadetid anda oma panuse ühiskondliku heaolu arendamisse.

Kaitseväe Akadeemia