fbpx
Uudised

Kadetid käisid Tartu koduta loomade varjupaigas heakorratöid tegemas

Kadetid käisid Tartu koduta loomade varjupaigas heakorratöid tegemas. Foto: Ave Eerma
Kadetid käisid Tartu koduta loomade varjupaigas heakorratöid tegemas. Foto: Ave Eerma

Kõrgema Sõjakooli kadetid viisid eile õhtul Tartu koduta loomade varjupaigale kampaania käigus sõjakoolis kogutud annetused ning aitasid varjupaigas kuute korrastada ja küttepuid lõhkuda.

Varjupaigatöötaja Ragne Piirits-Hiobi sõnul oli kadettide algatus ja abi väga teretulnud. „Mehejõudu on meil kogu aeg puudu,“ ütles Piirits-Hiob. „Sellised tööd nagu kuutide tõstmine, parandamine, puude lõikus ja lõhkumine ootab juba kevadest saadik oma järge.“ Hiobi sõnul kuluvad kadettide toodud konservid ära umbes kahe nädalaga, kuivtoit isegi kiiremini.

Heakorratöödel osales 17 kõrgema sõjakooli kadetti ning kolmanda õppeaasta maaväe põhikursuse ülem. Kadetid saagisid ja lõhkusid küttepuid ning aitasid koerakuute parandada ja välja vahetada.

„Nii korjandusest saadud toit ja riidematerjal kui ka heakorratöödele tulnud kadettide arv ületas mu lootusi,“ ütles korjanduse algataja kadettveebel Martin Holm. „Väga hea tunne oli panustada loomade heaollu ja näha, et nii paljud kadetid algatusega kaasa tulid.“

Varasemalt on kadetid näidanud ühiskondlikku sidusust üles lasteaedadesse noori kasepuid istutades.

Kaitseväe Akadeemia