fbpx
Uudised

Kadetid läbisid sõjakooli rännaku keerulistes ilmaoludes

Kadetid läbisid Kõrgema Sõjakooli rännaku keerulistes ilmaoludes.
Kadetid läbisid Kõrgema Sõjakooli rännaku keerulistes ilmaoludes.

Eile sooritasid Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgema Sõjakooli 15 võistkonda jalgsirännaku Tartu ja Valga maakonnas, kus ligi 30 kilomeetrit pikal jalutuskäigul trotsiti nii vihmast matkailma kui ka soiseid veetakistusi.

Kadett Kaido Jõgi sõnul oli rada raske, sest enamus rajast tuli läbida metsas või soos ja teeradu sai kasutada vähe. „Arvestasime, et kõik rajal olnud punktid on läbitavad, kuid tuli välja, et hiljutistest tormikahjustustest räsitud metsas ei saa nii kiiresti kõndida kui tee peal ja selle tõttu läks ka rännak raskemaks,“ ütles kadett Jõgi.

Oma kaaslasega nõustus ka noorkadett Aimur Lillak, kes lisas, et suur osa rajast tuli läbida kasutades kompassi, sest enamus punkte asusid sügaval metsas. „Saime meeskonnana väga hästi hakkama, minu kui kaardilugeja roll oli mehed õigesse kohta vedada  – leian, et sain sellega tublisti hakkama. Selliseid üritusi võiks rohkemgi olla,“ ütles noorkadett Lillak.

Kuue kuni kümneliikmelised võistkonnad läbisid marsruudi kasutades valikorienteerumist – kadettidele oli ette antud mitu punkti ja nende ülesandeks anti selle alusel koostada omale rännakmarsruut. Orienteerumise eesmärk oli koguda ettemääratud aja jooksul võimalikult palju kontrollpunkte.

Rännakud on osa kõrgema sõjakooli väljaõppest, mis õpetab sõjaväelist juhti maastikul liikuma ja ootamatuid olukordi lahendama. Rännakust võttis osa üle 140 KVÜÕA tegevväelase.

Kõrgema sõjakooliga on võimalik tutvuda novembris toimuval infomessil Teeviit 2013. KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast haridust. Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia