fbpx
Uudised

Kadetid tutvustasid noortele ohvitseriks õppimise võimalusi

IMG_0302Täna osales sõjakooli lahtiste uste päeval üle 400 noore, et tutvuda koolis õppimise võimalustega ja kadettide eluoluga.

Sõjakooliga tutvuma tulnud abituriendi Mariliis Kallioni sõnul oli talle peale kooli tutvustuse oluline ka info edasise kaitseväeteenistuse kohta. “Ma ei ole veel kindlalt otsustanud, kuhu pärast gümnaasiumi lõpetamist edasi õppima lähen, kuid kaalun tõsiselt sõjakooli kandideerimist,” ütles Kallion.

Lahtiste uste päeva korraldasid 4. õhuväe põhikursuse ja 17. maaväe põhikursuse kadetid. Kadetid rääkisid külalistele sõjakoolis õppimisest, tutvustasid kooli olmetingimusi ning kaitseväe relvastust ja varustust. Huvilised said infot sisseastumistingimuste ja õppesuundade kohta.

Päeva ühe eestvedaja kadett Karl Lauri sõnul oli ürituse korralduslik pool väljakutsuv, sest tööd tuli jagada õhuväe ja maaväe kursuste vahel. “Vaatamata mõningatele raskustele ja ebatäpsustele sujus päev hästi. Iga väljakutse on meie jaoks uus õppetund,” ütles kadett Laur.

Järgmine kõrgema sõjakooli lahtiste uste päev toimub 20. veebruaril. Huvilistel palume registreeruda e-posti aadressil kvuoa.teavitus[at]mil.ee.  Samuti on võimalik kõrgemas sõjakoolis õppimisest ja eluolust rääkida kadettidega 5.-6. detsembril Tallinnas toimuval infomessil Teeviit.

Kaitseväe ühendatud õppeasutuste kõrgem sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.​

Kaitseväe Akadeemia