fbpx
Uudised

Kadetid tutvustavad Intellektikal Kõrgemat Sõjakooli

Intellektika 2015. Foto: Ave Eerma
Intellektika 2015. Foto: Ave Eerma

Kõrgema Sõjakooli maa-, mere- ja õhuväe kadetid tutvustavad Tartus 12. veebruaril toimuval haridusmessil Intellektika kõigile huvilistele kooli õppimisvõimalusi ning elu-olu.

Haridusmessil osalev maaväe teise õppeaasta kadett Aigar Piirisild leiab, et otsene kontakt noortega  on väga tähtis. „Oluline on, et kõrgkooli valivad õpilased saaksid vahetu kontakti nende inimestega, kes siin koolis õpivad,“ ütles kadett Piirisild. Tema arvates oskavad kadetid oma vastustes tähelepanu pöörata just noorte jaoks olulistele nüanssidele.

Kadett Piirisilla sõnul pakuvad tavaliselt õpilastele kõige rohkem huvi sisseastumiskatsed, kooli distsipliin ja füüsiline koormus. „Meie ülesandeks on rääkida sõjakooli tingimustest, õppekorraldusest ja elu-olust nii, nagu see päriselt on,“ ütles kadett Piirisild. „Mõned noored arvavad, et käime hommikuti kohustuslikus korras Anne kanalis ujumas niikaua, kuni jää peale tuleb ja viimaks lörts varba vahel on, kuid päriselt see nii ikkagi ei ole.“

Lisaks tutvustavad Kõrgema Sõjakooli kadetid messikülastajatele sõduri varustust ja kaitseväes kasutatavat relvastust. Kadetid jagavad Intellektikal boksi Kaitseressursside ameti ja värbamiskeskuse esindajatega, kes tutvustavad kaitseväe karjäärivõimalusi ning ajateenistust. Lisaks tutvustab Kaitseliit võimalusi riigikaitsesse vabatahtlikult panustada.

Kaitseväe Akadeemia