fbpx
Uudised

Kadetid tutvustavad Teeviidal Kõrgemat Sõjakooli

Teeviit 2014. Foto: Lauri Rikas
Teeviit 2014. Foto: Lauri Rikas

Kadetid tutvustavad homme ja laupäeval Tallinnas toimuval haridusmessil Teeviit õppimisvõimalusi ja elu-olu Kõrgemas Sõjakoolis.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste turundusspetsialisti Lauri Rikase sõnul on haridusmessid noortele heaks võimaluseks saada vahetut informatsiooni erinevatest valikutest ja edasiõppimisest, et langetada pärast keskkooli lõppu teadlik valik. „Sõjakooli maa-, mere- ja õhuväe õppesuuna kadetid räägivad messil oma õpingutest ning on valmis vastama ka erinevatele praktilistele küsimustele, mis puudutavad näiteks sisseastumist või igapäevast elu-olu,“ ütles Rikas.

Turundusspetsialisti sõnul on sihtrühma ja sisseastujate küsitlused näidanud, et noored eelistavad saada kõrgema sõjakooli kohta informatsiooni eelkõige sotsiaalmeediast ning koolis õppivatelt kadettidelt. „Kadettidega vestlemine annab noortele kindlustunde, sest nad saavad oma küsimustele vastused just neilt inimestelt, kes iga päev sõjakoolis õpivad ja sealset elu õppuri silmade läbi näevad,“ ütles Rikas.

Kõrgema Sõjakooli kadettidega jagavad Teeviidal boksi ka Kaitseressursside ameti esindajad, kelle käest saab informatsiooni karjäärivõimalustest kaitseväes ning ajateenistusest. Kaitseliidu esindajad tutvustavad võimalusi vabatahtlikuna riigikaitsesse panustada.

Kaitseväe Akadeemia