fbpx
Uudised

Sõjakooli kadetid viivad läbi Tartumaa koolide riigikaitselaagri

Eile algas Tartumaa koolide riigikaitselaager, kus ligi 400 õpilast omandavad kolme päeva jooksul kõrgema sõjakooli kadettide juhendamisel riigikaitseõpetuse praktilised oskused. 

Foto: Annett Kreitsman

„Meie eesmärk on anda õpilastele riigikaitseõpetuse alased praktilised oskused, mida nad saavad ka edaspidi igapäevaelus kasutada,“ ütles laagri ülema asetäitja maaväe põhikursuse 2. õppeaasta kadett Taavi Oja. „On oluline, et laagrilised ka siinset aega üheskoos naudiksid ning neile jääks mugavustsoonist välja astumisest hea mälestus.“

Riigikaitselaagris osalevad õpilased saavad teadmisi meditsiinist, topograafiast ja sidest ning õpivad, kuidas valmistada välitingimustes toitu, püstitada varjualust, varjatult läheneda, moondada ja varjuda ning teha erinevaid sõlmi, mis igapäevaelus kasuks tulevad. Lisaks saavad nad kadettide juhendamisel kätt proovida lasketiirus.

Viimast ootab kõige enam ka riigikaitselaagris osalev Tartu Kutsehariduskeskuse õpilane Kajar Kurvits. „Kõige rohkem ootan laskeharjutust, aga muidu meeldib kõik, ei taha veel mõeldagi, et pean vormi tagasi andma,“ ütles Kurvits, kes on end juba vabatahtlikult ka ajateenistusse kirja pannud.

Riigikaitselaagris osalejad saavad omandatud teadmised ja oskused proovile panna reedel peetaval orienteerumisel, kus tuleb kontrollpunktides täita erinevaid ülesandeid. Pärast orienteerumist peetakse laagris lõpurivistus.

Laagrist võtab osa ligi 400 õpilast Tartu Jaan Poska Gümnaasiumist, Miina Härma Gümnaasiumist, Hugo Treffneri Gümnaasiumist, Tartu Annelinna Gümnaasiumist, Rõngu Keskkoolist, Elva Gümnaasiumist, Tartu Kutsehariduskeskusest, Tartu Tamme Gümnaasiumist, Tartu Herbert Masingu Gümnaasiumist ja Ülenurme Gümnaasiumist.

Laagri viivad koostöös Tartumaa riigikaitseõpetajatega läbi Kõrgema Sõjakooli maaväe põhikursuse 2. õppeaasta kadetid. Laagri korraldamine annab kadettidele teadmised ja oskused riigikaitseõpetuse tundide ja välilaagrite planeerimiseks ning läbiviimiseks. Samuti arendab praktiline kogemus nende kui sõjaväeliste juhtide planeerimise, organiseerimise, eestvedamise ja õpetamise oskuseid.

Kõrgema Sõjakooli põhikursusel saab rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal maa-, mere- või õhuväe õppesuunal. Sisseastumisdokumente saab Kõrgemasse Sõjakooli esitada tänavu 19. juunist 3. juulini. Põhjaliku info õppimisvõimaluste ja ohvitseri elukutse kohta leiab Kõrgema Sõjakooli kodulehelt ja Facebook-i lehelt. Sisseastujatele korraldab kool ka põhjalikuma infopäeva 8. juunil Tartus.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58156

Kaitseväe Akadeemia