fbpx
Uudised

Kadetikogu tunnustas parimaid õppejõude

Eilsel õppeaasta avaaktusel tunnustas Kadetikogu esimees kadettveebel Karl Kalamees eelmise õppeaasta parimaid õppejõude ning Kadetikogu arengu ja toimimise toetajaid.

“Kadetikogu esimehena on hea meel näha KVÜÕA-s õppejõude, kes suhtuvad tõsiselt oma töösse, ning on väga hästi kursis sellega, mis otstarbeks riik kadette koolitab”, sõnas kadettveebel Kalamees.

Erinevalt eelmisest aastast anti seekord parima õppejõu tiitleid välja kahe asemel neli, kahele parimale militaarõppejõule ning kahele tsiviilõppejõule.

Noorema kursuse arvestuses võitis parima militaarõppejõu tiitli jalaväerühma taktikalektor leitnant Agur Kibur-Karula, kes on toonud rühmaülema õppesse paljud huvitavad ning reaalsusele lähedased ülesanded ning rakendanud uusi õppemetoodikaid.

Noorema kusruse parima tsiviilõppejõu tiitli võitis matemaatika-füüsika lektor MSc Svetlana Ganina. Tema populaarsuse aluseks on kadetisõbralik ning arvestav suhtumine, samuti päevakajaliste teemade lahkamine läbi füüsika-spektri.

Vanema kursuse arvestuses oli parim militaarõppejõud sõjaajaloo lektor kapten Mika Raudvassar, kelle tundides pole aega isegi nädalavahetusele mõelda, sest nõnda võib õppejõu sisukatest ajalootemaatilistest sõnumitest mõni huvitav fakt kaduma minna.

Vanema kursuse parima tsiviilõppejõu tiitli pälvis dotsent Peeter Kukk. Õiglane ja mõistev suhtumine nii loengutes kui ka iseseisvate tööde hindamisel on see, mida kadettidel meeldib näha.
Kadetikogu arengu ja toimimise toetamise eest pälvisid Kadetikogult Kadetitähe staabiveebel Roman Kattai ning kadetid Meelis Tali ja Silver Mäe.

“Tänavuste Kadetitähe kandidaatide üheks oluliseks iseloomujooneks on nende abivalmidus, staabiveebel Kattai on samas ainus KVÜÕA kaaderkooseisus teeniv Kadetikogu toetajaliige,” kommenteeris kadettveebel Kalamees kadetitähtede väljaandmist.

Kaitseväe Akadeemia