fbpx
Uudised

Kaitseminister: Euroopalikes tingimustes kasvab demokraatliku riigi allohvitserkond

Kaitseminister Sven Mikser ja kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras avasid täna Võrus Lahingukooli uue hoone.
Kaitseminister Sven Mikser ja kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras avasid täna Võrus Lahingukooli uue hoone.

Kaitseminister Sven Mikser ja kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras avasid täna Võrus Kuperjanovi pataljonis Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukooli uue õppe- ja kasarmuhoone.

Kaitseminister Sven Mikser ütles avamisel peetud kõnes, et kaitsekulutuste hoidmine 2 protsendi tasemel loob võimaluse täita auvõlg tulevaste veeblite ja aspirantide ees ning viia nende õppimis- ja olmetingimused Eesti riigi arengutasemele vastavaks. “Nõukogude armee kasarmutes ei ole võimalik edukalt treenida ja kasvatada demokraatliku, vaba riigi sõdureid, sest nõukogude kasarmud ehitati totalitaarse riigi vaimust ja stampidest lähtuvalt, selleks, et isiksusi alla suruda ja ühetaoliseks vormida,” ütles Mikser. “Eesti ühiskonnale on see võõras, sest Eesti on demokraatlik riik, meie inimesed on vabad ja meid seovad Läänemaailmaga ühised väärtused ja isikuvabadused.”

Kaitseväe Lahingukool, kus õpivad vanemallohvitserid ja reservohvitserid asus seni Võru külje all Meegomäel nõukogudeaegsetes hoonetes, mis olid amortiseerunud ega vastanud õppeasutuse vajadustele, hoonetes polnud piisavalt õppeklasse ning majutusruumid jäid õppuritele kitsaks.

Uues hoones on kaasaegsed ning senisest avaramad elamis- ja õppimistingimused. Kolmekorruselises hoones on 250 majutuskohta, 13 moodsate õppevahenditega varustatud õppeklassi ja töökohad 32 kaitseväelasele.

Kuperjanovi jalaväepataljoni territooriumil, kus uus hoone paikneb, on kooli jaoks  olemas kaitseväe moodsaim taristu: söökla, varustuslaod, sportimisvõimalused, laatsaret ja töökojad tehnika hooldamiseks.

Lahingukooli uue kasarmu ehitamine on osa kavast koondada kaitseväe väeosad suurematesse ja moodsamatesse linnakutesse ning tõsta  ajateenijate väljaõppetingimuste kvaliteeti. Sel sügisel valmivad ka moodsad kasarmud Jõhvis, Ämaris ja Tallinnas Miinisadamas.

Lahingukooli uue hoone ehitas Nordecon, tööde maksumus oli viis miljonit eurot.

Avamise pildigalerii on nähtav siit.

Kaitseväe Akadeemia