fbpx
Uudised

Kaitseminister ja kaitseväe juhataja avavad Lahingukooli uue hoone

Kaitseminister Sven Mikser ja kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras avavad täna Võrus uue kasarmu- ja õppehoone, mida hakkab kasutama Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukool.

Uus hoone toob lahingukoolis õppivatele tulevastele vanemallohvitseridele ja reservohvitseridele kaasaegsed ning senisest avaramad elamis- ja õppimistingimused.

Kolmekorruselises hoones on 250 majutuskohta, 13 moodsate õppevahenditega varustatud õppeklassi ja töökohad 32 kaitseväelasele.

Uus hoone asub Kuperjanovi jalaväepataljoni territooriumil, kus lahingukooli jaoks on olemas kaitseväe moodsaim taristu: söökla, varustuslaod, sportimisvõimalused, laatsaret ja töökojad tehnika hooldamiseks.

Lahingukool asus seni Võru külje all Meegomäel nõukogudeaegsetes hoonetes, mis olid amortiseerunud ega vastanud õppeasutuse vajadustele, hoonetes polnud piisavalt õppeklasse ning majutusruumid jäid õppuritele kitsaks.

Lahingukooli uue hoone ehitas Nordecon, tööde maksumus oli viis miljonit eurot.

Kooli uue kasarmu ehitamine on osa kavast koondada kaitseväe väeosad suurematesse ja moodsamatesse linnakutesse ning tõsta ajateenijate väljaõppetingimuste kvaliteeti. Sel sügisel valmivad ka moodsad kasarmud Jõhvis, Ämaris ja Tallinnas Miinisadamas.

Kaitseväe Akadeemia