fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemia alustas pidulikult uut õppeaastat

Kaitseväe Akadeemia tähistas 1. septembril õppeaasta algust piduliku jalutuskäiguga läbi Tartu linna, pärast mida pidas kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem Kaitseväe Akadeemia õppuritele kooliaasta alguse puhul avaloengu.

„Ma julgustan kõiki õppureid – te õpite heas koolis, kus antakse head haridust. Kaitseväe Akadeemias luuakse suurepärane keskkond õppimiseks. Väga tähtis on õpingute ajal mõelda, kas siis oma senistele kogemustele või ette kujutada, milliseks saab teenistus edaspidi, ja katsuda kogu siin pakutavat tarkust panna sellesse konteksti, siis läheb õppimine lihtsamalt,“ ütles kindralmajor Martin Herem soovides kadettidele edukat kooliaasta algust.

„Esimene september on väga oluline sümboolne kuupäev, mis esindab valikut tarkuseks,“ lisas Kaitseväe Akadeemia ülem kolonel Enno Mõts. „See on sillutis iseseisvusele, oma vastutusele, eneseteadlikkusele ja edasipüüdlikkusele,“ ütles kolonel Mõts.

Kaitseväe Akadeemia (KVA) pidulikul jalutuskäigul läbi Tartu linna osalesid Kaitseväe Akadeemia teenistujad, sealhulgas nii põhi- ja keskastme kursuse kui kutseõppe õppurid, keda saatis kaitseväe orkester ning kaks soomustransportööri. Pidulikule jalutuskäigule järgnes relvastuse ja tehnika näitus Kaitseväe Akadeemias, lisaks oli külastajatele avatud ka õppeasutuse muuseum.

Kaitseväe Akadeemia tänab kõiki, kes jalutuskäiku ning tehnika näitust uudistama tulid ning samuti tänab ka Tartu linna ja linnarahvast koostöö eest!

Kaitseväe Akadeemia on ainuke riigikaitseline kõrgkool Eestis, mis annab kutsehariduse, rakendusliku kõrghariduse ja magistrikraadi sõjalises juhtimises. Täiendõppe kursustel osalevad nii kaitseväelased, kaitseliitlased ja reservväelased nii Eestist kui ka välismaalt. Kaitseväe Akadeemia on ka Eesti sõjateaduse nurgakiviks, tehes koostööd Eesti kui ka välisriikide koolide, uurimisasutuste ja ettevõtetega.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59569

Kaitseväe Akadeemia