fbpx
Uudised

KAITSEVÄE AKADEEMIA ALUSTAS UUT ÕPPEAASTAT PIDULIKU MARSIGA

Kaitseväe Akadeemia tähistas täna, 1. septembril õppeaasta algust piduliku marsiga läbi Tartu linna, mille käigus pidas Tartu Raekoja platsil kõne ka Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid.

„Mul on hea meel, et kaitseväe ohvitseride peamine sepikoda asub Tartus, sest siis on Eesti ohvitserkonna haridus tihedalt seotud meie akadeemilise kogukonnaga, mis muudab kogu akadeemilise pere rikkamaks ning ma tahaks öelda, et lisab ka nüansse sellesse elukogemusse, mille omandavad kõik akadeemilise pere liikmed siit linnast,“ ütles Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid Raekoja platsil peetud kõnes lisades, et Tartus õppimine võimaldab ohvitseridel kasvada ja areneda, mitte ainult kaitseväe juhtideks, vaid olla ka, just nimelt, see sama orgaaniline osa eesti haritlaskonnast.

Pärast pidulikku marssi Tartu linnas pidas kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem akadeemia õppuritele kooliaasta alguse puhul avaloengu.

„Julgen täna siin öelda, täitsa siiralt, te õpite ja õpetate heas või isegi väga heas koolis. Seda mitte ainult sellepärast, et selle kooli lõpetanud inimesed on kaitseväele väärtuslikud, vaid seda kooli on tunnustatud Eesti riigi sees ning väljaspool nii välishindamiste läbi kui ka teenistusalaselt. Selle maja lõpetajad täidavad väga tähtsaid ülesandeid Eestis ja väljaspool ning nad saavad nende asjadega ka väga hästi hakkama,“ ütles kindralleitnant Martin Herem kooliaasta avaloengu kõnes lisades, et Kaitseväe Akadeemia annab enamgi sellest, mis teenistuses vaja.

Avaloengul tunnustati Kaitseväe Akadeemia kooliaasta alguse puhul ka 2020/21. õppeaasta parimaid õppejõude.

Parimaks õppejõuks magistriõppes tunnistati õppeosakonna taktika õppetooli ülem-lektor kolonelleitnant Tarmo Kundla. Postuumselt anti sama aunimetus ka endisele õppeosakonna juhtimise ja pedagoogika õppetooli juhtimise suuna lektorile Anni Jürisele.

Parimateks õppejõududeks rakenduskõrgharidusõppes tunnistati kolonelleitnant Janek Kesselmann ning õppeosakonna juhtimise ja pedagoogika õppetooli pedagoogika suuna lektor-suunajuhile Ülle Säälik.

Kaitseväe Akadeemia pidulikul marsil läbi Tartu linna osalesid akadeemia tegevväelased ning kutse-, kõrgharidus- ja magistriõppe õppurid, keda saatsid kaitseväe orkester ning soomustransportöör. Pidulikule rongkäigule järgnes relvastuse ja tehnika näitus Kaitseväe Akadeemia peahoone ees.

Kaitseväe Akadeemia tänab kõiki, kes pidulikku rongkäiku ja tehnika näitust uudistama tulid ning samuti tänab ka Tartu linna ja linnarahvast koostöö eest!

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule.

Rohkem fotosid SIIN.

Kaitseväe Akadeemia