fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemia alustas uut õppeaastat piduliku marsiga

Kaitseväe Akadeemia tähistas täna, 1. septembril õppeaasta algust piduliku marsiga läbi Tartu linna, pärast mida pidas kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem akadeemia õppuritele kooliaasta alguse puhul avaloengu.

„Siin koolis õpetatakse kõike seda, kuidas teha mingeid asju paremini ning julgustan teid seda kõike ka kaasa võtma. Teha asju, mis on sõjaliselt mõistlikud, julgema ümber hindama traditsioone või esitada küsimusi, miks me nii teeme,“ ütles kindralmajor Martin Herem kooliaasta avaloengu kõnes. „Soovin teile veelkord tervet aastat tarkuse omandamist, tundke huvi asjade vastu ja usaldage seda, mida akadeemias tehakse!“

„Konkurents sel aastal õppima asumiseks oli eluterve ja rebimist oli omajagu,“ ütles Kaitseväe Akadeemia ülema asetäitja kolonel Riivo Valge Raekoja platsil peetud kõnes. „Selle aasta sügisel alustabki õpinguid üks suuremaid põhikursuste lende meie akadeemia ajaloos ning osad värskelt välja sõelututest on ka täna meiega siin rivis astumas sõjalise hariduse esimesi samme. Soovin teile kõigile edu, nii õppijatele kui ka õpetajatele!“

Kaitseväe Akadeemia pidulikul marsil läbi Tartu linna osalesid akadeemia tegevväelased ning kõrgharidus- ja magistriõppe õppurid, keda saatis kaitseväe orkester ning kaks soomustransportööri. Pidulikule rongkäigule järgnes relvastuse ja tehnika näitus Kaitseväe Akadeemias, lisaks oli külastajatele avatud ka õppeasutuse muuseum.

Kaitseväe Akadeemia tänab kõiki, kes pidulikku rongkäiku ja tehnika näitust uudistama tulid ning samuti tänab ka Tartu linna ja linnarahvast koostöö eest!

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule.

Rohkem pilte: SIIT

Kaitseväe Akadeemia